MojAndroid

Elektrobajk od spoločnosti Vanmoof je skutočným stelesnením dokonalosti. Ladné krivky a smart funkcie, ktoré pravdepodobne nenájdete v žiadnom inom bicykli. Samozrejme, dizajn je objektívna vec a nemusí sa páčiť každému, no myslíme si, že ten od VanMoof si zamiluje väčšina z vás. A nielen ten, ale aj smart funkcie, ktoré ponúka.

Náš tip
Ghost Teru 4: Jazda na ebajku stojí za to | RECENZIA

electrified_straight_hero

Bicykel váži spolu s elektromotorom aj batériou 18,4 kg, pričom jeho špecialitkou je, že obidve tieto súčastí na prvý pohľad ani nespozorujete. Elektromotor je nenápadné osadený do predného kolesa a pri šliapaní cyklistovi len asistuje podobne, ako aj u iných e-bajkov. Ponúka 4 úrovne výkonu a s kapacitou batérie 420Wh maximálny dojazd na úrovni 120 km. K dispozícii sú pritom len dva prevody, ktoré pokryjú potreby väčšiny používateľov – prepínanie medzi nimi je zabezpečené automaticky, pričom na druhý rýchlostný stupeň sa prepne pri rýchlosti nad 24 km/h. Maximálna rýchlosť elektrobajku, s aktívnym motorom, je 32 km/h.

electrified_straight_motor

Čím tento bicykel zaujme najviac sú asi jeho smart funkcie a zabezpečenie proti krádeži. VanMoof je okrem automatického svietenia vybavený niekoľkými formami zabezpečenia. Nechýba integrovaný elektronický zámok (dostupný ako príslušenstvo v hodnote 98$), ktorý odomknete pomocou špeciálneho ovládača alebo aplikácie. Prípadne stačí, ak budete mať po ruke spárovaný smartfón, ktorý zámok po stlačení tlačidla na ráme odomkne. Okrem toho, má priamo do rámu integrovaný modul GSM, pomocou ktorého môže výrobca na diaľku lokalizovať, kde presne sa nachádza. Urobí tak ale len v prípade, že oznámite krádež bicykla. Okrem toho, výrobca dáva majiteľom záruku, že ak sa mu nepodarí do dvoch týždňov vrátiť ich bicykel, tak im na vlastné náklady zadováži úplne nový.

electrified_straight_frame

Novinka sa pritom predáva za cenu, ktorá je dnes vo svete elektrobicyklov úplne bežná. Vzhľadom na ponúkanú funkcie a dizajn sa dá povedať, že je ešte pomerne nízka – hovoríme o čiastke 2498$. Rovnaký model bicykla, ale bez elektromotora, stojí 1098 (3 rýchlosti), resp. 1298 dolárov (8 rýchlostí).

Zdroj: vanmoof

6.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+