MojAndroid

Nadstavba One UI 6.1 prináša smartfónom značky Samsung primárne rôzne AI funkcie. Podľa portálu GSMArena sa ich teraz dočkal aj oficiálny editor fotografií od Samsungu (Samsung Photo Editor). Ten dostáva napríklad veľmi užitočnú AI funkciu s názvom Generative Edit zo smartfónov série Galaxy S24. A nielen to.

Ako fungujú nové AI funkcie editoru fotografií?

Funkciu Generative Edit môžete použiť na otáčanie fotografií a vyplnenie medzier okolo okrajov pixelmi vygenerovanými AI.  Funkcia umožňuje aj orezanie objektu na fotografii, ktorý potom môžete odstrániť, zmeniť jeho veľkosť, otáčať a presúvať po fotografii.  AI potom vyplní medzery, ktoré zostali po orezaní.

Nová verzia aplikácie Samsung Photo Editor (v3.4.21.41) však prináša aj vylepšenie funkcie Object Eraser s názvom Magnetic Lasso. Doteraz vám funkcia Object Eraser poskytovala dve možnosti výberu objektu, ktorý ste chceli vymazať. Prvým bolo ťuknutie na objekt, kde nástroj automaticky vybral objekt a vymazal ho.

Druhým bolo načrtnúť objekt, ktorý ste chceli vymazať. Bohužiaľ pomocou prstov nemôžete presne načrtnúť objekt, takže táto možnosť nepriniesla vždy uspokojivé výsledky. Nová možnosť výberu objektu s názvom Magnetic Lasso (Magnetické laso) spája možnosti dvoch predošlých možností.

Nová možnosť vám umožňuje urobiť náčrt objektu, ktorý chcete vymazať, a keď to urobíte, tak sa náčrt automaticky prichytí k okrajom objektu.  Ak chcete použiť novú funkciu, otvorte obrázok v Galérii a prejdite do sekcie Edit -» Tools -» Object Eraser a vyberte možnosť Magnetic Lasso.

Náš tip
Namiesto gesta rukou stačí pohyb jazykom. Microsoft posunie ovládanie virtuálnej reality na novú úroveň
6.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+