MojAndroid

Ovládanie technológií sa neustále vyvíja. Fyzické klávesnice v mobiloch nahradili dotykové, klávesové skratky zase rôzne gestá a vypínače v domácnosti nahradilo hlasové ovládanie. Ešte sofistikovanejší spôsob ovládania vyžadujú VR a AR headsety, v ktorých najväčší pokrok v ovládaní ukázala novinka Apple Vision Pro. Podľa portálu GizmoChina chce však teraz ovládanie takýchto zariadení vylepšiť konkurenčná spoločnosť Microsoft.

Ovládanie jazykom nahradí gestá rúk

VR headset Apple Vision Pro je prelomový nielen svojim prepracovaním grafickým rozhraním, ale aj ovládaním. Zariadenie dokáže sledovať a reagovať na pohyb očí používateľa, ktorý môže jeho systém ovládať pomoc gest rúk. Konkurenčný Microsoft však teraz vo svojom patente navrhuje úplne novú metódu ovládania – pomocou gest jazykom.

Ovládanie jazykom
Patent | Zdroj: GizmoChina.com

Podľa patentu by sa mal špeciálny senzor naučiť s pomocou prvkov strojového učenia (AI) zachytávať a rozlíšiť pohyby jazyka. Už na prvý pohľad futuristický patent by sa mal dať dokonca použiť na písanie na virtuálnej klávesnici. Ako by takéto písanie jazykom na virtuálnej klávesnici vyzeralo? Skenovaním oči by sa identifikovalo písmeno, ktoré chce používateľ napísať.

Systém vo VR headsete by ho používateľovi následnej zvýraznil. Toto písmeno potom používateľ zadá pomocou špecifického gesta jazykom, napríklad poklepaním na horné zuby. Ďalšie gesto, ako poklepanie na vnútornú časť ľavého líca, by sa dalo použiť na medzeru v texte. Ovládanie jazykom by tak mohlo byť na verejnosti nenápadnejšie než ovládanie pomocou gest rúk.

Náš tip
Nothing pripravuje ďalšie prekvapenie. Spoznáme nový produkt?
6.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+