MojAndroid

Lietadlo Boeing 777 smerujúce z londýnskeho letiska Gatwick na Floridu muselo núdzovo pristáť po tom, čo pasažieri začali hlásiť dym na palube. Lietadlo núdzovo pristálo na Bermudách, kde už čakal miestny zbor protipožiarnej jednotky. Nikomu sa našťastie nič nestalo.

Náš tip
“Majitelia smartfónov Huawei, neinštalujte si Google aplikácie!” Varuje Google

Prehriatie neznámeho zariadenia

Približne dve hodiny pred pristátím na Floride sa na palube objavil dym z mobilu pod sedadlom. Pasažierovi pravdepodobne spadol na sklápacie sedadlo a nevedomky ho pri nastavovaní sedadla zničil. To viedlo k spomínanému dymu a pasažieri na palube mali obavy, či zariadenie nevybuchne. Lítiové batérie v notebookoch či smartfónoch majú pri poškodení tendenciu začať horieť, prípadne až vybuchnúť.

Výbuch, či požiar smartfónu Redmi Note 7S
Poškodenie batérie či požiar smartfónu môžu byť nebezpečné

Bývalý kapitán pre Dailymail povedal, že najnebezpečnejšou udalosťou na palube lietadla je požiar. Vtedy je prioritou dostať lietadlo čo najskôr na zem. Kapitán lietadla sa zachoval veľmi profesionálne a nasmeroval stroj na najbližšie letisko. Lietadlo úspešne pristálo na Bermudách, odkiaľ po troch hodinách s pasažiermi odletelo do cieľovej stanice, na Floridu.

Náš tip
Srandista nazval hotspot “Galaxy Note 7”. Lietadlo muselo takmer núdzovo pristáť

26.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+