MojAndroid

Čínsky smartfón Xiaomi Mi5 sme pre vás otestovali už pred niekoľkými týždňami. Na základe nášho hodnotenia je zrejmé, že sme boli s telefónom veľmi spokojní po takmer každej stránke. Týka sa to aj fotoaparátu, ktorý možno mal drobné nedostatky, no určite patril k tým najlepším, aké sme kedy mali možnosť otestovať. V hodnotení odborného portálu DxOMark však telefón neobstál tak, ako by sme si možno predstavovali.

Xiaomi Mi5 Recenzia-9_výsledok

Celkovo získal fotoaparát na telefóne hodnotenie 79/100. Za fotografie získalo zariadenie hodnotenie 80/100 a za videá iba 76/100, pričom veľmi nízku známku dostala najmä stabilizácia videa, ktorou sa ale Xiaomi pýšilo a ktorá fungovala veľmi dobre aj v našom testovaní. Vo väčšine ostatných testov získal telefón priemerné hodnotenie na úrovni približne 80/100, čo síce nie je zlé, no za konkurenciou trochu zaostáva.

Náš tip
Xiaomi Mi5: Konkuruje najlepším nielen cenou | RECENZIA

Xiaomi Mi5 dxomark

Telefón ale získal pochvalu za dobré vyvažovanie expozície a vysokú úroveň detailov. Horšie už obstál v hodnotení úrovne šumu, pri používaní blesku a našli sa aj nejaké nedokonalosti pri používaní blesku. Celkovo je ale hodnotenie určite menším sklamaním, v komentároch pod testom sa dokonca objavili narážky na to, že redakcia portálu mala k dispozícii chybné zariadenie. To je veľmi nepravdepodobné, no nemení to nič na tom, že očakávané hodnotenie bolo určite vyššie.

Zdroj: DxOMark

17.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+