MojAndroid

Zažili ste pravdepodobne už veľa druhov dronov. Niektoré sú vytvorené preto, aby pomáhali, niektoré pre zábavu, no a niektoré zrejme z číreho výmyslu. Nejak takto by sa dal zrejme nazvať projekt KILLERDRONE!, pôvodom z Fínska, ktorého nápad spojenia motorovej píly spolu s dronom patrí zrejme medzi najbizarnejšie. A i keď toto spojenie môže znieť až odstrašujúco, je pravda, že tento nápad sa dá využiť aj ako prínos. Vďaka dronu môžete napríklad zrezávať konáre stromov vo veľkých výškach, alebo orezať ľadové cencúle z domu bez toho, aby ste museli liezť napríklad na rebrík. S dronom si však autori užili viacej srandy, pri praskaní balónov, či odsekávaní hláv snehuliakom.

Dron prakticky nie je žiadnym technologickým vynálezom. V podstate sa jedná o motorovú pílu pripevnenú k dronu DJI S1000. A je potrebné uznať, že pri množstve predmetov, ktoré sa ku dronom pripevňujú, vyznie motorová píla ešte celkom použiteľne. Medzi extrém môžeme radiť napríklad dron s reálnou zbraňou, alebo s plameňometom. Tento skôr zaradíme medzi hororové, veď predstava, že vás naháňa dron so zapnutou motorovou pílou, asi nie je príjemnou pre nikoho.

dron_finsko

Náš tip
Startup Zipline bude v Rwande doručovať dôležité medicínske zásoby – pomocou dronov

Zdroj: TheVerge

11.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+