MojAndroid

Domotron prináša najpokročilejšiu a zároveň najprívetivejšiu smart home technológiu pre používateľov používajúcu umelú inteligenciu. Práve vďaka nej je Domotron schopný zisťovať preferencie jednotlivých používateľov a vytvárať tak personalizované automatizácie pre ich konkrétne smart home zariadenia. Slovenskému Domotronu sa podarilo dosiahnuť stanovený cieľ v kampani na Indiegogo už v priebehu prvých 12 hodín od spustenia.

domotron hub so smartfonom

Sú smart domácnosti smart?

Smart domy aktuálne nie sú možno tak naozaj smart. Pre takéto prípady je tu Domotron, ktorý pomôže s automatizáciou procesov. Prichádza s riešením, ktoré jednoducho spája všetky smart home zariadenia. Vďaka umelej inteligencii so strojovým učením sú sledované jednotlivé návyky používateľov, Tým sú im odporúčané osobné automatizácie, časové plány či rutiny, ktoré zlepšia a zjednodušia komfort v ich domácnosti. Domotron stačí jednoducho zapnúť, spustiť aplikáciu, odpovedať na niekoľko základných otázok a umelá inteligencia začne automaticky vytvárať automatizácie.

“Dnešné kvázi chytré domácnosti sú vlastne veľmi hlúpe. Ponúkajú používateľom iba jednoduché ovládanie technológií na diaľku cez mobil, prípadne platformu pre vytváranie vlastných algoritmov a automatizácií pre geekov,” povedal Alex Janušek, CEO spoločnosti Domotron. “V Domotrone vytvárame najvyspelejšie smart domácnosti na mieru už viac ako 10 rokov a stále vylepšujeme fungovanie domácich technológií tak, aby nebolo potrebné žiadne manuálne ovládanie. Vďaka tomuto know-how sa nám podarilo vytvoriť aj celkom nový Domotron Hub, ktorý prináša koncept skutočne chytrej domácnosti aj na masový trh. A vďaka Indiegogo kampani je odteraz dostupný pre spotrebiteľov po celom svete.”

domotron switch na stene

Systém je vybavený osobným asistentom Domotron Assistant s umelou inteligenciou komunikujúcim s používateľom cez jednoduché rozhranie. Aplikácia obsahuje časovú os, ktorá obsahuje  udalosti, ku ktorým už došlo a samozrejme i tie, ktoré sú naplánované. Tým má používateľ úplnú kontrolu nad celým systémom a zároveň fungovaním domácich technológií.

Kompatibilný ZigBee 3.0

Domotron vybavený štandardom ZigBee 3.0 je kompatibilný so smart zariadeniami na trhu, medzi ktoré patrí Philips Hue, IKEA Home Smart, Somfy TaHoma, SONOS, Aqara, SmartThings, Netatmo či iRobot. Domotron Hub využíva vlastné bezdrôtové vypínače s dotykovým ovládaním. Tie disponujú senzormi na meranie vlhkosti, teploty, svetla, kvality vzduchu či prítomnosť samotného používateľa v miestnosti. Ovládanie smart home zariadení je možné ovládať nielen prostredníctvom aplikácie, ale tiež týmito dizajnovými vypínačmi.

domotron switch

Nastavenie žalúzií či úpravu intenzity osvetlenia je možné využitím údajov o počasí vychádzajúcich pre konkrétnu polohu či z údajov východu alebo západu Slnka. Využíva tiež tzv. geofence, ten umožňuje zapnutie svetiel alebo otvorenie garážovej brány na ich aktuálnu vzdialenosť od domova.

Domotron si môžete teraz objednať cez Indiegogo so zľavou 35 %. Základný balíček Domotron Hub a Domotron Switch stojí 319 dolárov. Možnosťou je i kúpa výhodnejších balíčkov s väčším počtom vypínačov Domotron Switch, v závislosti od počtu izieb vo vašej domácnosti.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+