MojAndroid

Inteligentné nositeľné zariadenia sa postupne zdokonaľujú, no ešte stále im chýba niečo, čo by používateľov presvedčilo, že ide o skutočne užitočných mobilných pomocníkov. Hoci ten čas ešte nenastal, každým rokom sme k tomu bližšie a očakáva sa, že aj tento rok sa inteligentné príslušenstvo zdokonalí. Ďalším krokom správnym smerom je aj šikovná aplikácia Documents pre Android Wear, ktorá umožní prezeranie dokumentov priamo na zápästí na inteligentných hodinkách.

Samozrejme, obmedzená veľkosť displeja nebude stačiť na prezeranie komplexných dokumentov a tabuliek, no ak dostanete mail s prílohou, kde je v dokumente iba niekoľko krátkych riadkov či informácií, nebudete už viac musieť používať smartfón na otvorenie takéhoto súboru. Aplikácia umožní otváranie a prezeranie súborov Google Docs, PDF a tabuliek. Súbory môžete otvárať zo svojho účtu na Google Drive, alebo priamo z mailu cez možnosť zdieľania s aplikáciou Documents.

 Documents 1 Documents 2

Hoci ide o jednoduchú aplikáciu, nájdeme tu aj niekoľko pokročilých funkcií. Documents vám umožní zdieľanie súborov na smartfóne, mazanie dokumentov či zobrazovanie detailných informácií o dokumente. Samozrejmosťou je jednoduchá navigácia na dotykovom displeji na hodinkách, vďaka čomu bude práca so súbormi skutočne jednoduchá. Aplikácia je v obchode Play k dispozícii zadarmo, no niektoré jej funkcie sú spoplatnené mikrotransakciami.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Community

28.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+