MojAndroid

Portál teraz.sk zverejnil informáciu o podvode, na ktorý naletela žena zo Slovenska. Chcela si dobiť kredit na svojom telefóne, no jej účet bol prakticky úplne vybielený. Ako je to vôbec možné?

Žena si pôvodne chcela dobiť kredit o sumu 7 eur, no pomocou aplikácie operátora jej to nefungovalo, pretože sa jej ju nepodarilo ani otvoriť. A tak sa rozhodla, že si kredit dobije pomocou internetu. Stránku si vyhľadala pravdepodobne prostredníctvom Googlu a klikla na prvú možnosť.

Nemali by ste prehliadnuť:

Avšak netušila, že išlo o podvodnú stránku. Zadala svoje prihlasovacie údaje do internet bankingu a transakciu potvrdila SMS kódom, čím vlastne útočníkovi umožnila prístup a postupne prišla až o 10 000 eur.

“Klikla na prvú možnosť a tá ju naviedla na ponuku a výber bánk, cez ktoré môže uskutočniť platbu za kredit. Poškodená si vybrala možnosť svojej banky, kde podľa pokynov zadala prihlasovacie údaje do internetbankingu. Po zadaní údajov jej prišla SMS s osemmiestnym kódom,” uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave, Silvia Šimková.

V súvislosti s týmto prípadom polícia upozorňuje verejnosť, aby nikomu neposkytovala údaje z platobnej karty, prihlasovacie údaje do internet bankingu a iné citlivé informácie, ktoré by mohli byť zneužité.

Na túto tému pravidelne upozorňujeme aj my. Platobné údaje zadávajte vždy len do overených aplikácií či internetových stránok, všímajte si pritom adresu stránky, na ktorej sa nachádzate. Podvodné stránky je vďaka tomu možné rozpoznať pomerne rýchlo.

Náš tip
Súťaž | MôjAndroid oslavuje 13 rokov, vyhrajte skvelé smart ceny
14.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+