MojAndroid

Slovenskom sa šíri ďalší podvod, tentokrát obeť nabáda, aby poslala SMS správu. Útočníci chcú takto oklamať používateľov sociálnej siete Facebook, ktorí sa údajne zapojili do nejakej súťaže. Jej prevzatie majú potvrdiť pomocou správy na číslo 8869, obratom má prísť potvrdzovací kód.

Podvodníci týmto spôsobom kupujú rôzne online služby a spomínaný potvrdzovací kód slúži na zrealizovanie platby. Obeť je kontaktovaná s informáciou, že vyhrala značnú sumu peňazí a útočníci sa tvária, že ich zaujíma napríklad adresa obete. No v skutočnosti im ide len o jediné – získať potvrdzovací kód, aby ho mohli následne zneužiť, informoval portál zn.sk.

Podvodník často trvá na tom, aby mu obeť zaslala kód čo najrýchlejšie. Ten následne použije na dobitie kreditu v nejakej internetovej službe. Samozrejme, nezabudne dodať, že SMS je bezplatná.

Týmto spôsobom sa už nechala oklamať napríklad pani, ktorá prišla o 80 eur. Podvodník sa od nej snažil vylákať aj ďalšie peniaze, no to jej už prišlo podozrivé, a tak ďalšie SMS už neposlala.

Náš tip
TIP na hodinky: Tento model s Wear OS vás určite zaujme!
15.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+