MojAndroid

365.bank je na trhu nováčikom, no v rámci denného bankovania v nej nájdete všetko, čo potrebujete. Podľa prieskumov si navyše drží medzi slovenskou verejnosťou prvenstvo najpreferovanejšej digitálnej banky.

Na rozdiel od väčšiny bánk na Slovensku Trišesťpäťka vznikla ako prvá kompletne digitálna banka v mobile. Všetky služby daily bankingu vybavíte pár klikmi v aplikácii. Vrátane založenia účtu, ktoré vám zaberie maximálne desať minút a presne 32 klikov. Účet v Trišesťpäťke je podľa vzoru zahraničných neobánk bez poplatku a bez podmienok. Okrem toho ho vďaka novinke – digitálnej karte – viete používať prakticky okamžite po založení. Navyše budú všetky vaše online nákupy o niečo bezpečnejšie, keďže ňou možno zaplatiť aj jednorazovo.

Priekopník v digitálnych platbách

365.bank prináša všetky aktuálne dostupné digitálne platby na našom trhu. Google Pay podporila ešte predtým, ako oficiálne odštartovala svoje fungovanie, a bola prvou bankou, ktorá spustila Garmin PayFitbit Pay. Nájdete v nej kompletnú škálu digitálnych peňaženiek. Okrem toho minulý rok priniesla aj novinku – možnosť rozdeliť si účet cez aplikáciu. Vďaka funkciám „rozdeliť platbu“ a „vypýtať peniaze“ sa môže človek jednoducho, pohodlne a pár klikmi vyrovnať so svojimi priateľmi za spoločný obed, večeru alebo za iný výdavok. Na podobnom princípe funguje služba Payme, no Trišesťpäťka prináša vlastné riešenie a jej klienti si môžu už rok takto jednoducho medzi sebou vyrovnať výdavky.

Zdroj: Redakcia MôjAndroid.sk

Sporenie aj Syslenie

Sporenie je niečo, s čím má väčšina Slovákov problém. Dokonca 40 % populácie nesporí vôbec. Digitálne bankovníctvo však prináša oveľa viac možností, ako šetriť, ale hlavne ušetriť. V 365.bank je možné vytvoriť si až 50 sporiacich podúčtov. Banka sa tak snaží svojich klientov motivovať, aby mali prehľad vo svojich financiách a odkladali si na konkrétny cieľ, pretože takto si v konečnom dôsledku ušetria viac. Vďaka prehľadnej kategorizácii sporení a ich grafickému odlíšeniu môže každý klient lepšie sledovať a manažovať všetky svoje úspory v appke. A keďže, ako sa vraví, čo oči nevidia, po tom srdce nepiští, každé sporenie si môže klient aj skryť, aby ušetrené peniaze rýchlo neminul.

365 bank aplikacia
Zdroj: Redakcia MôjAndroid.sk

Okrem klasického sporenia prináša Trišesťpäťka aj špecifický typ automatického sporenia – Syslenie, ktoré pomáha šetriť tým, ktorým sa sporiť nedarí. Prípadne je šikovným doplnkom klasického sporenia v appke. Funguje na princípe jedného z dvoch pravidiel, a to zaokrúhľovania platieb kartou na jedno, päť, prípadne desať eur, alebo bezcentového účtu. Ten vás zbaví prebytočných centov a zabezpečí vždy pekne okrúhly zostatok na účte. Pred výberom sysliaceho pravidla aplikácia vždy prepočíta, koľko by klient v predchádzajúcom mesiaci týmto spôsobom ušetril.

Sporenie v digitálnej banke, ako je Trišesťpäťka, má však ešte jedno špecifikum. A tým je fakt, že ak naň nemyslí klient, myslí naň banka. Prostredníctvom push notifikácie pripomenie každému, kto ešte nezačal, aby tak nezabudol spraviť. Prípadne od nej môžete dostať aj iné užitočné finančné tipy, ktoré zjednodušia váš daily banking v mobile.

Odmeny za nákupy

Ľudia obľubujú zľavy a nákupné programy, vďaka ktorým môžu niečo ušetriť. Ich výhodou v digitálnej banke je to, že nepotrebujete zbierať žiadne vernostné body, karty ani poukazy, stačí vám len vaša platobná karta. V tomto prípade debetka Trišesťpäťky. V rámci jej odmeňovacieho programu Peniaze s5 môžu všetci klienti banky nakupovať u vybraných partnerov so zľavou. Časť z nákupu sa klientovi potom vráti vo forme cash backu. Vybavenie do domácnosti, kozmetika, ale aj oblečenie, benzín či dovolenka. Na tom všetko môžu klienti 365 banky vďaka platobnej karte a programu Peniaze s5 ušetriť desiatky eur.

Okrem odmien však môže Trišesťpäťka niekoho prekvapiť iným prvenstvom. S touto bankou si totiž môžete aj potykať. Do tradičného konzervatívneho bankového sveta tak prináša svieži vietor. Uvítací dashboard aplikácie vás pri každom jej otvorení privíta vaším menom alebo prezývkou. Nechýbajú emodži, ktoré si môžete dať do oslovenia alebo sa nimi prihlásiť do appky, či potvrdzovať platby. Používateľský zážitok je tak v tomto prípade porovnateľný s obľúbenými sociálnymi sieťami či s inými, nie primárne bankovými aplikáciami.

22.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+