MojAndroid

V dnešnej dobe sa technológie rozvíjajú veľmi rýchlym tempom. K odomknutiu auta už nepotrebujeme ani kľúč, na všetko totiž postačí mobilná aplikácia. O funkcii Digital Key Plus ste už možno počuli v súvislosti so spoločnosťou Apple, ktorá ju poskytuje od roku 2021. Automobilka BMW na svojich stránkach zverejnila informáciu o tom, že digitálny kľúč pre vozidlá BMW bude kompatibilný aj s Android smartfónmi.

Nemali by ste prehliadnuť:

Digitálny kľúč Digital Key Plus slúži na odomknutie a naštartovanie auta bez použitia fyzického kľúča. Dokonca nepotrebujete ani vytiahnuť smartfón z vrecka. Tento systém funguje na základe digitálnej rádiovej technológii, ktorá sa vyznačuje práve krátkym dosahom a veľkou šírkou pásma. Taktiež sa môžete spoľahnúť aj na veľmi presnú lokalizáciu, ktorá zabezpečuje maximálnu bezpečnosť.

Digitálny kľúč už aj na Android smartfónoch

Pri vývoji tejto technológie pracovala spoločnosť BMW Group so spoločnosťami Google a Samsung. Cieľom tejto spolupráce bola kompatibilita funkcionality Digital Key so smartfónmi s operačným systémom Android. Ako sme už spomenuli, spoločnosť Apple túto funkciu poskytuje pre svoje zariadenia od roku 2021. Práve preto sa spoločnosť BMW Group rozhodla túto možnosť rozšíriť aj pre používateľov Android smartfónov.

BMW 740
BMW 740 | Foto: Redakcia

Konzorcium pre konektivitu automobilov, Car Connectivity Consortium, stanovilo spolu so spoločnosťou BMW túto funkciu ako globálny štandard pre automobilový priemysel. Ak ste majiteľom auta, ktoré bolo vyrobené v novembri 2022 a neskôr, digitálny kľúč by mal byť kompatibilný aj s operačným systémom Android. Podporu tejto funkcie pre staršie automobily pravdepodobne prinesie nasledujúca softvérová aktualizácia.

Keďže automobilka spolupracovala so spoločnosťami Google a Samsung, je pochopiteľné, že práve zariadenia týchto výrobcov budú s digitálnym kľúčom pre BMW automobily kompatibilné. Na fungovanie funkcie je však potrebná verzia systému Android 13 alebo novšia.

Čo sa týka zariadení Samsung, kompatibilné sú len tie, ktoré sa predávajú na trhoch s Peňaženkou Samsung. Medzi kompatibilné modely teda patria Samsung Galaxy S23+, Galaxy S23 Ultra, Galaxy S22+, Galaxy S22 Ultra a tiež aj Galaxy S21+ a S21 Ultra. Nesmieme zabudnúť ani na modely Galaxy Z Fold4, Z Fold3 a Galaxy Note20 Ultra. V prípade zariadení Google ide o modely Pixel 7 Pro a Pixel 6 Pro.

Náš tip
Smart Banka 2023: poznáme najlepšiu bankovú aplikáciu. Padol rekord aj v počte hlasujúcich
26.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+