MojAndroid

Pred niekoľkými dňami sme vás informovali o tom, že YouTube má nového rekordéra. Najsledovanejším videom všetkých čias sa stal videoklip ku skladbe See You Again, ktorý má aktuálne na konte 2,9 miliardy pozretí. Iba za približne pol roka má však ďalšia skladba už 2,6 miliardy sledovaní a je zrejme iba otázkou času, kedy prevezme prvenstvo. Áno, uhádli ste, na mysli máme song Despacito, ktorý sa teraz stal aj skladbou s najväčším počtom online prehratí nezávisle na platforme.

Prvé miesto získal aj vďaka Justinovi Bieberovi

Tým myslíme sčítanie prehratí v službách YouTube, Spotify a ďalších, kde je skladba oficiálne dostupná. Podľa The Guardian má Despacito na konte už 4,6 miliardy online prehratí, no do tohto počtu pomohol aj remix od Justina Biebera, ktorý je populárny najmä v zámorí.

Najväčší úspech od čias Macareny

Je naozaj neuveriteľné o aké vysoké čísla sa jedná. Za to všetko vďačíme práve hudobným streamovacím službám ako Spotify, ktoré umožňujú prehrávanie obľúbených skladieb kdekoľvek sa nachádzame. Je tiež potrebné podotknúť, že napriek tomu ide o veľkú raritu. Despacito je jednou z mála skladieb, ktorá by zožala takú obrovskú slávu aj napriek tomu, že je po španielsky a v prípade Bieberovho remixu zväčša po španielsky. To sa naposledy stalo v roku 1996 a takýto úspech má na konte hit Macarena. Ktovie, či aj Despacito bude mať takú dlhú životnosť…

Zdroj: The Guardian via The Verge

20.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+