MojAndroid

V polovici decembra sa objavili správy o novej spoločnosti OnePlus, ktorú založil bývalý viceprezident čínskej spoločnosti Oppo Pete Lau, s cieľom vyrobiť perfektný smartfón. Podľa aktuálnych informácií sa má toto zariadenie nazývať OnePlus One a po softvérovej stránke ponúkne upravenú verziu systému Android v podaní CyanogenMod ROM so “špeciálnymi funkciami a vylepšeniami”.

CyanogenMod-logo

Nové zariadenie by sa malo objaviť na trhu už v prvej polovici aktuálneho roka a vyrobí ho spoločnosť Oppo. Peter Lau uviedol na fórach OnePlus – “To, čo prichádza, je jedným z najpopulárnejších mobilných operačných systémov špeciálne vyvinutý pre najlepší hardvér, s jedinečným štýlom. Priemysel smartfónov je zrelý na narušenie a rok 2014 by sa mal ukázaž byť veľkým rokom pre budúcnosť na trhu.”

Náš tip
Bývalý viceprezident Oppo zakladá OnePlus. Chce vyrobiť “perfektný” smartfón

Prvým oficiálnym zariadením s upraveným systémom CyanogenMod sa stal smartfón Oppo N1. Tento prešiel prešiel niekoľkými testami kompatibility a stal prvým CyanogenMod zariadením certifikovaným spoločnosťou Google. To znamená, že zariadenie môže oficiálne spúšťať Google aplikácie a pristupovať do obchodu Google Play.

Zdroj: engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+