MojAndroid

CyanogenMod pridal do svojho softvéru CM 11 Nightlies užitočnú novú funkciu. Dlhým stlačením tlačidla pre multitasking sa automaticky spustí posledná otvorená aplikácia. Hoci nejde o celkom novú funkciu a v iných alternatívnych ROM sa už zaujímavé nastavenie objavilo v minulosti, jeho implementovanie do najpopulárnejšej ROM privíta určite množstvo užívateľov.

Novinka funguje rovnako so zariadeniami so softvérovým alebo hardvérovým tlačidlom pre multitasking. Zatiaľ nie je zrejmé, či bude táto funkcia dostupná a pre zariadenia, ktoré takéto tlačidlo neobsahujú. Týka sa to napríklad staršieho modelu Samsung Galaxy S2, alebo aj HTC One M7. Zaujímavá funkcia zažíva v najnovšej verzii CM 11 Nightlies premiéru na pôde CyanogenMod, no v iných ROM existuje už dlhšie. Potvrdili to užívatelia Omni ROM, Carbon, Paranoid Android a ďalších.

cm-11-nightlies

 

Náš tip
Seriál ROOT #1 – Čo je ROOT a čo to znamená

Nová funkcia je aj súčasťou populárneho nástroja GravityBox, ktorý funguje ako modul k Xposed Framework. Prirodzene, všetky tieto novinky využijú iba majitelia zariadení s právami ROOT. Oficiálna dokumentácia CyanogenMod uvádza, že novinku implementoval do populárneho softvéru Roman Birg, zamestnanec spoločnosti, ktorý tiež spolupracuje na vývoji AOKP ROM. Nová funkcia je zatiaľ dostupná iba v menej stabilných verziách Nightlies, no ak bude správne fungovať a užívatelia sa na ňu nebudú sťažovať, možno už čoskoro sa objaví aj v stabilnejších verziách ROM.

Zdroj: Android Police

26.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+