MojAndroid

Steve Kondik, zakladateľ najpopulárnejšej alternatívnej ROM pre Android zariadenia, informoval širokú verejnosť o svojich plánoch do najbližšej budúcnosti. Tie okrem vyvíjania ďalších verzií ROM CyanogenMod v sebe zahŕňajú aj veľmi zaujímavý plán vytvorenia inkognito módu pre aplikácie. V praxi by to znamenalo, že po zapnutí inkognito módu nebude mať spustená aplikácia prístup k vašim súkromným dátam ako denník hovorov, zoznam kontaktov, kalendár, história prehliadania alebo SMS správy. Tým by sa vo veľkej miere odstránili nebezpečenstvá, ktoré vznikajú tým, že aplikácii udelíte rôzne povolenia pri inštalácii z Google Play Store.

cyanogenod-inkognito-mod

Hoci by bol inkognito mód dostupný len pre zariadenia s rootom, bol by prvým krokom k tomu, aby si Google uvedomil dôsledky toho, že udeľovanie povolení nechal na pleciach používateľov. Tento mód by bol tiež odpoveďou na čerstvý prípad sledovania používateľov od rôznych bezpečnostných agentúr, čo by rozhodne ocenila väčšina používateľov a majiteľov Android smartfónov a tabletov s rootom. Hoci by inkognito mód nedokázal ochrániť všetky informácie o zariadení (napr. IMEI, ad-blocker, atď.), dokázal by ochrániť väčšinu údajov, ktoré aplikáciám jednoducho nechcete ukázať. Nápad Steveho Kondika veľmi oceňujeme a pri jeho realizácii mu držíme palce.

Zdroj: +Steve Kondik

12.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+