MojAndroid

Spoločnosť Creative 14. februára oficiálne oznámila príchod dvoch nových modelov stolových reproduktorov. Podľa slov výrobcu je nová séria dokonalou kombináciou úžasného zvuku a podmanivej estetiky vďaka RGB podsvieteniu. O špecifikáciách a cene noviniek sa dočítate v tomto článku.

Nová séria reproduktorov značky Creative

Výrobca sľubuje silný zvuk vďaka 2,75- palcovým meničom. Dizajn reproduktorov reprezentuje ikonický podpis spoločnosti, ktorým sú okrúhle reproduktory so 45° “zrezaným” priestorom na umiestnenie tlačidiel.

Oba modely reproduktorov ponúkajú 30 W RMS výkon a maximálny výkon až 60 W,  no len po pripojení na dostatočne výkonný adaptér. Maximálna hlasitosť a výkon reproduktorov sú totiž obmedzované typom pripojenia ku elektrickej energii. Ak pripojíte jednu z noviniek na port počítača, jej maximálny výkon sa zníži na polovicu, teda 30 W.

Creative Pebble X
Creative Pebble X | Zdroj: Creative.com

Okrem bežného káblového pripojenia, novinky disponujú aj portom pre USB, nechýba ani podpora Bluetooth 5.3 a univerzálny port AUX s 3,5 mm jackom. Meniče sú vybavené aj dvoma vstupnými portmi, ktoré slúžia na pripojenie slúchadiel a mikrofónu.

Drahšia sústava Pebble X Plus zahŕňa aj subwoofer, ktorý je vybavený funkciami, ako Bass Flex či Dialog+. Vďaka nim dokáže zariadenie poskytnúť silné basy a kvalitný zvuk aj bez zníženia hlasitosti.

Príjemným prekvapením je RGB osvetlenie reprákov, ktoré obopína oblú konštrukciu. Každý používateľ si môže farbu osvetlenia nakonfigurovať podľa svojho vkusu vďaka 16 miliónom odtieňom farieb a šiestim predvoleným farebným cyklom.

Creative Pebble X Plus
Creative Pebble X Plus | Zdroj: Creative.com

Pre počítačových nadšencov existuje aj aplikácia Creative, ktorú si môžete jednoducho stiahnuť na Windows. V nej si môžete detailne upraviť všetky nastaviteľné parametre zvuku. Okrem toho sa v aplikácii nachádzajú aj ďalšie funkcie, ako napríklad Surround, Smart Volume, Bass Crystallizer a samozrejme nechýba ani nastavenie podsvietenia. Spoločnosť myslela aj na používateľov smartfónov, a aplikáciu Creative si môžete kedykoľvek stiahnuť aj prostredníctvom platformy App Store alebo Obchodu Play.

Creative
Creative
Price: Free
  • Creative Screenshot
  • Creative Screenshot
  • Creative Screenshot
  • Creative Screenshot
  • Creative Screenshot
  • Creative Screenshot
  • Creative Screenshot

Cena prvého modelu Creative Pebble X je výrobcom stanovená na 99 €. Za drahší model so subwooferom si priplatíte 40 € a celková cena je teda 139 €. Novinky zatiaľ nie sú voľne dostupné v predajniach, no pri vážnom záujme si ich môžete predobjednať na oficiálnej stránke Creative.

Náš tip
Recenzia POCO M6 Pro: Skvelý audiovizuálny zážitok za nízku cenu

16.2.2024
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+