MojAndroid

Spoločnosť Creative dnes na tlačovej konferencii v Bratislave predstavila svoje audio novinky z IFA 2016 pre slovenský trh. Celkovo sme sa dočkali predstavenia hneď niekoľkých nových produktov, a to z kategórie prenosných a stolových reproduktorov, slúchadiel, ale aj 3D či IP kamery pre budúcnosť. Väčšinu z týchto produktov sme mali možnosť vidieť priamo na IFA 2016 v nemeckom Berlíne, dnes sme si však produkty mohli aj na vlastnej koži vyskúšať a dozvedeli sme sa ich lokálne ceny.

creative_novinky_ifa-2-of-11

Creative má na koniec roka 2016 pre Slovákov pripravené naozaj zaujímavé produkty. Ide napríklad o bezdrôtové reproduktory Creative Nuno a Nuno micro, ktoré dokážu okrem prehrávania hudby pracovať aj v stereo režime (2 reproduktory pripojené k jednému zariadeniu). Ide o najnižšiu radu prenosných reproduktorov od Creativu. Funkčne lepšími sú reproduktory Creative Muvo 2 Creative Muvo 2C. Tie sú odolné voči vode a prachu, pričom rovnako fungujú v stereo režime. Muvo 2C je menší z modelov, Muvo 2 je väčší a aj lepšie vybavený – okrem odolnosti IPX6 ponúka aj zabudovaný prehrávač hudby (MP3 a dokonca aj FLAC), pričom oba reproduktory môžete ovládať aj pomocou PC/Mac aplikácie (tá ponúka ekvalizér, zvukové profily, zmenu zdroja prehrávania hudby a pod.), prípadne priamo cez mobilnú aplikáciu pre Android a iOS. Novinkou v portfóliu spoločnosti sú aj bezdrôtové slúchadlá Outlier Sports. Tie sú odolné voči potu, na jedno nabitie dokážu prehrávať hudbu až 11 hodín a ponúkajú aj možnosť hovorov vďaka zabudovanému mikrofónu.

creative_novinky_ifa-2-of-7

Samostatná časť predstavenia bola venovaná repoduktoru Creative iRoar Go. Ten je nástupcom reproduktoru Creative iRoar a okrem všetkých funkcií, ktoré ponúka jeho predchodca, prinesie aj odolnú konštrukciu. Tá odolá vode aj prachu. Vo svojom vnútri ukrýva nový iRoar Go 5 meničov a jeho dizajn získal aj RedDot Award 2016. Na jedno nabitie dokáže tento reproduktor prehrávať až 12 hodín hudbu, a to aj v novom “superwide” režime. Ten je určený najmä na prehrávanie hudby na otvorenom priestranstve. Zaujímavosťou je aj použitie dvoch hardvérových zosilňovačov – jeden pre stereo reproduktory (4 meniče) a jeden samostatný pre subwoofer. Výrobca ho bude predávať aj s koženým obalom a samozrejmosťou je aj možnosť ovládať reproduktor pomocou mobilnej aplikácie pre Android a iOS.

creative_novinky_ifa-4-of-11

Creative po dlhšej dobe predstavil aj nové stolové reproduktory, po prvýkrát zamerané špeciálne na hráčov. Konkrétne išlo o model Kratos S3 s 2.1 rozložením reproduktorov a celkovým výkonom 46W RMS. Ide o klasické reproduktory, ktorých výstup je ale možné meniť cez špeciálnu aplikáciu v PC. Zaujímavejším bol model Kratos S5, ktorý ponúka rovnako 2 univerzálne 4″ reproduktory a 1 subwooferový 6,5″ reproduktor, pričom tieto reproduktory po prvýkrát ponúkajú aj RGB LED podsvietenie. Okrem toho ponúkajú aj 24-bit/96 kHz výstup (ak ho podporuje zdroj) a celkový výkon sa vyšplhal na 60W RMS. Samozrejmosťou je opäť ovládanie cez špeciálnu PC aplikáciu, no tentokrát je dostupné aj ovládanie cez dedikovaný káblový ovládač (hlasitosti), ktorý si môžete umiestniť na stôl.

creative_novinky_ifa-3-of-7

Absolútnou novinkou v portfóliu spoločnosti Creative je UMAS reproduktor Katana. UMAS znamená under monitor audio system, čo v praxi naznačuje, kde by mala byť táto novinka umiestnená pri používaní. Ide o jednoliaty hliníkový soundbar s RGB podsvietením a 4 meničmi, ku ktorému je pripojený aj samostatný subwoofer. Celkový výkon tejto sústavy je 75W RMS a hudbu dokáže prehrávať nielen z audio jacku, ale aj z USB portu počítača, USB kľúča, optického vstupu a cez Bluetooth. Aj vďaka tomu sa dá Katana ovládať aj cez mobilnú aplikáciu, prípadne cez priložený diaľkový ovládač. Výhodou je aj integrovaná zvuková karta, ktorá ovláda samostatne každý menič.

creative_novinky_ifa-1-of-1

Creative nám ukázal, že sa však nechce venovať len audiu, ale aj domácnosti ako takej. Aj preto predstavil dvojicu nových kamier. Prvou z nich je Live! Cam, čo je bezpečnostná IP kamera s HD rozlíšením, ktorá dokáže monitorovať vašu domácnosť cez deň, ale aj v noci (má 4 infračervené snímače). Okrem nahrávania na microSD kartu ponúka aj priame ukladanie do záznamu do cloudu a monitorovanie v reálnom čase cez mobilnú aplikáciu. Vďaka integrovanému mikrofónu a reproduktoru môže slúžiť aj na komunikáciu na diaľku. Automaticky dokáže detegovať aj pohyb či zvuky a za 6,99 EUR mesačne si môžete ukladať do cloudu aj záznamy z posledných 10 dní (30 dňová verzia tejto služby je po registrácii dostupná zadarmo). Z jedného zariadenia môžete naraz ovládať až 4 kamery vo vašej domácnosti.

creative_novinky_ifa-6-of-7

Druhou novinkou z portfólia kamier je Creative BlasterX Senz3D. Ide o pokročilú webkameru, ktorú Creative vytvoril v spolupráci s Intelom. Integruje v nej technológiu Real Sense, a tak dokáže Senz3D snímať nielen 2D obraz a zvuk, ale aj hĺbku obrazu a gestá používateľa. Celkovo ponúka kamera Senz3D klasický RGB snímač, infračervenú kameru, aj laserový infračervený projektor pre snímanie gest používateľa. Ten sa pomocou tejto kamery môže autentifikovať napríklad v systéme Windows 10 (zatiaľ spolupracuje kamera len s ním) alebo pomocou gest ovládať programy vo svojom PC. O tom, že ide o naozaj prepracovanú kameru, svedčí aj ocenenie CES 2016 Award, ktoré získala na výstave CES v americkom Las Vegas.

Ceny a dostupnosť všetkých zariadení sa môžete dozvedieť v priloženom videu, kde nájdete aj ukážky z dnešnej konferencie. 

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk
14.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+