MojAndroid

Už pred mesiacom sa používatelia inteligentných zariadení s operačným systémom Android začali tešiť na Cortanu, akúsi virtuálnu asistentku od Microsoftu. Vývojári pritom dodržali sľub a do obchodu Play uvoľnili prvú beta verziu Cortany, ktorá obsahuje zatiaľ obmedzené množstvo funkcií.

MA6 MA7

Asistentka od Microsoftu prináša pre Android vo svojej beta verzii možnosť odpovede na náhodné otázky, nastavania pripomienky, sledovania letov, ale i mnohé ďalšie zaujímavé úkony. Vyhľadať tu môžete taktiež výsledky športových stretnutí, obľúbené podniky a reštaurácie, či zaujímavé miesta. V tejto chvíli však Android verzia aplikácie postráda hlasového asistenta, ktorý tak naďalej ostáva akousi exkluzivitou pre Windows. Vývojár ale nevylučuje, že v budúcnosti pridá pre zeleného robota aj túto možnosť. Ak tak učiní, bude to až po ukončení beta verzie a prechode na plnohodnotnú Cortanu. Cortana vo verzii beta je zatiaľ dostupná pre testerov v USA, o jej dostupnosti na našom území vás budeme včau informovať.

Zdroj: Engadget

25.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+