MojAndroid

Polícia SR aj v závere roka 2020 upozorňuje na ďalší z podvodných online obchodov. Tentokrát ide o pochybný obchod, ktorý má údajne predávať produkty značky Converse.

Prevádzkovaný je na webovej stránke http://www.conversesk.sk/, kde návštevníci nájdu ponuku topánok, oblečenia či batohov. Obchod sa tvári ako oficiálne zastúpenie značky Converse. Problém je v tom, že objednaný tovar im nebude doručený a stanú sa tak ďalšími obeťami podvodu.

Stránka vykazuje viacero varovných znakov, no napriek tomu sa prevádzkovateľom v pozadí darí ľudí nachytať. Polícia SR priamo vo svojom varovnom statuse upozorňuje na prípad jednej z obetí.

Niekedy stačí detail vo www názve stránky a nevšimnete si, že nie ste na oficiálnej stránke obchodu, ale u podvodníka. To sa stalo aj našej fanúšičke, ktorá si pred Vianocami objednala tovar v hodnote 82 eur. Zaplatila zaň kartou. Tovar nedošiel, predajca s ňou nijako nekomunikuje. Pani kontaktovala oficiálnu centrálu spoločnosti v USA, ktorá poprela, že by jej uvedená stránka patrila. Na Slovensku nemajú žiadnu oficiálnu stránku.

Čo nesedí už na prvý pohľad?

Na stránke chýbajú akékoľvek informácie o prevádzkovateľovi, namiesto odkazov na sociálne siete sú tu prítomné len akési generické odkazy, ako forma možné kontaktu tu nájdete len základný formulár a podozrivo pôsobí aj sekcia “Ochrana Osobných Údajov”.

V nej je prítomný zjavne strojovo preložený text, v ktorom každé slovo začína veľkým písmenom a nedozviete sa tu takmer nič. Okrem toho, že žiaden objednaný tovar nedostanete, môžete sa stať obeťou ďalších podvodov.

Stránka www.conversesk.sk bola preverená a vykazuje znaky podvodnej stránky a pravdepodobne je zameraná aj na zbieranie citlivých údajov o osobe (meno, priezvisko, poštová adresa, e-mailová adresa, heslo, platobné údaje a iné údaje uvádzané pri registrácii).

Čo Polícia SR odporúča možným obetiam?

V prípade, ak osoba na uvedenej stránke zadala e-mail a heslo (a toto heslo používa na viacerých stránkach, resp. pri samotnom prihlasovaní sa do e-mailového konta), odporúčame zmenu hesla

Ak na stránke osoba vyplnila údaje o platobnej karte, odporúčame kontaktovať banku a dať si túto platobnú kartu zablokovať aby neprišlo k jej zneužitiu.

Náš tip
Dvojica pochybných e-shopov zo Slovákov ťahá peniaze, tovar nedodá
29.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+