MojAndroid

Aj počas uplynulého týždňa sa vo svete technológií udialo mnoho zaujímavých vecí. Ak ste nestihli zachytiť všetky novinky, nevadí. V tomto článku vám prinášame prehľad tých najdôležitejších, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

Xiaomi predstavilo vlajkový tablet

Čínska spoločnosť Xiaomi patrí k najväčším predajcom na trhu smartfónov na svete. Cudzie im však nie sú ani iné zariadenia ako napríklad tablety a notebooky. Pred pár chvíľami oficiálne predstavili novinku, Xiaomi Pad 6, ktorý prichádza na globálne trhy. Nadväzuje na svojho úspešného predchodcu Xiaomi Pad 5, no prinesie hneď niekoľko vylepšení.

HONOR oficiálne predstavil smartfóny HONOR 90 a 90 lite

Spoločnosť HONOR len vo štvrtok predstavila na podujatí v Paríži svoje nové zariadenia celému svetu. Reč je o smartfónoch radu HONOR 90, ktoré prichádzajú s pôsobivým rozlíšením, vylepšeným softvérom a moderným dizajnom. Na trh príde v dvoch verziách, hlavnej HONOR 90 a odľahčenej HONOR 90 lite. 

Meta spustila konkurenta pre Twitter

Očakávaný konkurent spoločnosti Meta pre Twitter, nazvaný Threads, má dnes svoj debut v Spojených štátoch a Spojenom kráľovstve. Nanešťastie pre európskych používateľov sa spustenie vo zvyšku Európy zdá byť zatiaľ pozastavené. Hovorca Meta informoval Írsku komisiu pre ochranu údajov, že služba nebude v EÚ “v tomto bode” spustená. Aký majú na to dôvod?

Prvé Xiaomi telefóny podporujú testovanie Androidu 14

Zatiaľ čo niektorí používatelia Xiaomi smartfónov stále očakávajú aktualizáciu na systém Android 13, tak tento čínsky výrobca oznámil beta verziu systému Android 14  pre tri jeho vlajkové lode. Ktoré to sú sa dočítate v článku.

Odhalené boli takmer všetky potrebné informácie o novom Nothing Phone (2)

Nothing Phone (1) bol a ešte aj je jednou z najlepších volieb pokiaľ hľadáte smartfón strednej triedy. Za prívetivú cenu ponúka veľmi schopný hardvér a čerešničkou na torte je momentálne asi najoriginálnejší vzhľad aj napriek niektorým prvkom, ktoré sa podobajú na iPhone 12. V podobnom duchu príde aj Nothing Phone (2). Teda, aspoň po stránke dizajnu. Cena pôjde trochu vyššie, pretože výrobca použije lepšie komponenty, ktoré toto zariadenie zaradia do prémiovejšej kategórie.

Veľké porovnanie presnosti merania krokov pri smart hodinkách

Denne by ste mali spraviť približne 10000 krokov. Znížite tak riziko vzniku kardiovaskulárnych chorôb, rakoviny, cukrovky druhého typu a ďalších zákerných ochorení. Stránka Android Central otestovala šesť inteligentných hodiniek v oblasti presnosti počítania krokov. Redaktor si ich nasadil na ruky a spravil 6000 krokov. Ktoré smart hodinky merajú kroky najpresnejšie počas chôdze, ktoré počas behu a aký model je celkovým víťazom?

9.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+