MojAndroid

Podľa spoločnosti Cisco a jej najnovšej správy Visual Global Mobile Data Traffic Forecast budú mobilní používatelia zo Severnej Ameriky a Ázie aj naďalej konzumovať viac dát na jedného účastníka za mesiac, ako ktokoľvek iný na svete. Cisco predpokladá, že v priebehu najbližších rokov, mobilná dátová prevádzka dosiahne hranicu 11,2 exabajtov (miliardy gigabajtov) za mesiac. V minulom roku 2012 používal priemerný účastník len 200 MB dát, no to sa do roku 2017 vyšplhá až na 2.000 MB za mesiac.

cisco prieskum spotreby mobilnych dat

Severná Amerika zaznamená dramatický nárast priemerného využitia mobilných dát účastníkom za jeden mesiac. Správa predpovedá, že od priemeru 752 MB za mesiac v minulom roku, to bude až 6GB v roku 2017. Spotreba mobilných dát v ázisjsko-pacifickej oblasti vzrastie zo 136 MB v roku 2012, na priemerne 1,75 GB za mesiac v roku 2017. Používatelia v ostatných regiónoch budú vidieť podobné skoky. V Západnej Európe toto číslo vzrastie zo 491 MB až na 3,26 GB za mesiac, pričom používatelia v strednej a východnej časti spotrebujú 2,27 GB. Latinská Amerika zaznamená zo 122 MB nárast na 1,3 GB a Afrika zo 73 MB na 990 MB za mesiac.

Výročná správa spoločnosti Cisco je veľmi dôležitá pre všetkých mobilných operátorov a slúži, ako kľúčový zdroj informácií na predpovedanie prenosu dát. V našej krajine je vo väčšine prípadov prekročenie hranice 2GB dát spojené s obmedzením rýchlosti. Takáto správa by mohla naznačovať, že s rastom spotreby budú musieť operátori prispôsobiť svoje ponuky tak, aby uspokojili hladné mobily zákazníkov. Na druhú stranu, poplatok za mobilné dáta sa pravdepodobne mierne navýši.

Koľko spotrebujete mesačne dát na vašom smartfóne ?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

11.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+