MojAndroid

Pamätáte si zariadenie Samsung Galaxy Camera? Bol to v podstate Samsung Galaxy S3 s väčším objektívom, ktorý umožňoval 21x optický zoom. Mnohí tento produkt považovali za úplne zbytočný, najmä kvôli tomu, že nekonkuroval DSLR ani kompaktom. Ale Samsung týmto určite niečo započal. Nedávno predstavené zariadenie YN450 od čínskej značky Yongnuo môže byť považované za nástupcu Galaxy Camera – je to plnohodnotný kompakt bežiaci na Androide.

Vysporiada sa aj so 4K videom

Spoločnosť Yongnuo tvrdí, že zariadenia používa 16MP Four Thirds senzor, ktorý dokáže snímať 4K video pri 30 FPS. Je kompatibilné so všetkými objektívami Canon EF, čo môže byť atraktívne pre fotografov z “Canon rodiny”. Ďalšie špecifikácie zahŕňajú 5-palcový displej s rozlíšením 1080p, Android 7.1 Nougat, stereo mikrofóny, batériu s kapacitou 4000mAh a konektor pre slúchadlá.

Cena a dostupnosť zariadenia sú zatiaľ neznáme. Ak sa zamyslíme nad výhodami kompaktu bežiacom na Androide – fotografie by sa mohli automaticky zálohovať napríklad na Dropbox, Google Photos či Adobe Lightroom. Tiež by mohlo byť jednoduchšie zdieľanie fotografií na sociálnych sieťach, pretože používateľ by nemusel fotky najprv prenášať do telefónu alebo počítača.

5.11.2018
Zdroj: androidpolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+