MojAndroid

Znie to síce neuveriteľne, no je to tak. Lacné počítače so systémom Chrome OS prvýkrát v histórii prekonali v predajoch MacBooky od Apple. Stalo sa tak v prvom štvrťroku tohto roku v USA, kde sa predali takmer 2 milióny Chromebookov od spoločností ako Dell, HP či Lenovo. Na druhej strane, Apple predal iba 1,76 milióna svojich Mac-ov a počítače s Chrome OS sa prvýkrát v histórii dostali v tomto smere do vedenia.

Náš tip
Acer Chromebook 15: Online nástroj za bagateľ | RECENZIA

Acer_Chromebook_15_recenzia-1

Hoci tieto konkrétne čísla sú iba odhadom spoločnosti IDC, rozdiel v predajoch je dostatočne veľký na to, aby sme mohli skonštatovať, že Chromebookov sa skutočne predalo viac, aj keď úplne presné čísla nie sú známe. Chromebooky majú aktuálne v USA veľkú výhodu aj vďaka tomu, že ich hromadne nakupujú školy pre svojich študentov. Ide o lacné zariadenia, ktoré sú pre školy ako stvorené. Poradia si s webovými aplikáciami a základnými kancelárskymi a školskými nástrojmi, čo pre akademickú pôdu bohato stačí.

Hoci v súčasnej situácii nevyzerá spoločnosť Apple najlepšie, v skutočnosti je to Microsoft, ktorý by sa mal obávať. Apple totiž ukazuje v posledných obdobiach veľmi dobré výsledky v predajoch počítačov a sú to práve zariadenia s Windowsom, ktoré zažívajú nebývalý pokles v predajoch. Situácia bude odteraz ešte o to zaujímavejšia, že Chromebooky sa stali oveľa atraktívnejšími. Počas Google I/O 2016 sme sa totiž okrem iného dozvedeli aj to, že Chromebooky už čoskoro dostanú plnú podporu pre obchod Play a všetky aplikácie v ňom. To výrazne zvýši využitie týchto šikovných mobilných nástrojov a bude to o milión dôvodov viac pre používateľov, aby zvážili kúpu takéhoto zariadenia.

Zdroj: IDCThe Verge via Business Insider

20.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+