MojAndroid

Hoci Google včera na svojej konferencii otvorene nehovoril o podpore Android ekosystému vo vnútri Chrome OS, viacero faktov a indícii hovorí o tom, že už čoskoro si budeme môcť nainštalovať na Chromebooky aplikácie, na ktoré sme zvyknutí zo smartfónov a tabletov. Google na I/O totižto na dnes naplánoval diskusiu na tému ako môže spolupracovať Chrome OS s Androidom, ktorá bude hovoriť práve o integrácii Android aplikácií do Chrome OS.

Acer_Chromebook_15_recenzia-1

Náš tip
Chromebooky by čoskoro mali dostať podporu pre Android aplikácie

Pre zatiaľ nie je známe, kedy Chrome OS bude ponúkať obchod Play aj s jeho aplikáciami, no podľa všetkého sa tento počítačový systém spojí s Androidom ešte do konca roka. Tento krok podporuje myšlienku vytvorenia desktopového Androidu, o ktorom Google hovorí už dlho. Príchod Android aplikácií na počítače s Chrome OS bude mať pre ich majiteľov obrovské výhody, pretože databáza aplikácií v Chrome Web Store nie je zďaleka tak obsiahla ako v prípade obchodu Play. Tešíme sa aj na vytvorenie jednotného Androidu pre všetky platformy – smartfóny, tablety aj počítače. To by pre Android znamenalo veľký krok do budúcnosti. Viac sa o spolupráci Androidu a Chrome OS dozvieme, dúfajme, už čoskoro.

Všetky novinky z Google I/O nájdete na tagu Google I/O 2016.

Zdroj: TheVerge

19.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+