MojAndroid

Chrome OS a Android sú dnes dva úplne rozdielne operačné systémy, aj keď v mnohom sa na seba podobajú. Obidva totižto vychádzajú pod záštitou Googlu, ktorý ich pravidelne aktualizuje a dopĺňa o nové funkcie. Obidva systémy sú však založené na službách internetového giganta, aj keď Chrome OS je viac limitovaný tým, že väčšina jeho funkcií patrí pod internetový prehliadač Chrome. Preň je k dispozícii síce mnoho rôznych pluginov, chýbajú však komplexnejšie aplikácie, ktoré nájdeme práve na Androide. To by sa však malo v blízkej dobe zmeniť.

Používateľ z Reddit si totižto všimol, že jeho Chromebook s ChromeOS v beta verzii 51 ukazoval v nastaveniach checkbox, ktorý by mal sprístupniť Android aplikácie z obchodu Play. V menu nastavení bola táto položka prítomná pod názvom “Enable Android apps to run on your Chromebook.“, krátko po tom, ako si ju všimol však zmizla. Mohlo by to však naznačovať, že Google už čoskoro sprístupní približne 2 milióny aplikácií z obchodu Play aj pre majiteľov Chromebookov – to je výborná správa! Vďaka podpore Android aplikácií by sa Chrome OS stal oveľa zaujímavejším a zariadenia, na ktorých beží, by našli nové možnosti využitia.

Hoci Google už dávnejšie tvrdil, že spojenie týchto dvoch operačných systémov neplánuje, je možné, že svoju stratégiu prehodnotil. Podpora Android aplikácií by bola pre Chromebook určite vítanou a žiadanou novinkou. To kedy sa jej presne dočkáme zatiaľ nevieme povedať, mohlo by to byť však byť už v nasledovných týždňoch.

Zdroj: theverge

25.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+