MojAndroid

Spoločnosť Google zverejnila v testovacej beta verzii svojho prehliadaču novú funkciu s názvom Cast. Tá umožní streamovanie vybranej karty cez zariadenie Google Chromecast do televízie. To bolo možné aj doteraz, no bolo k tomu potrebné špeciálne rozšírenie pre Chrome. Teraz je funkcia zabudovaná priamo do prehliadača a umožní bezproblémové zdieľanie obsahu karty s televíziou či inou obrazovkou, ku ktorej je Chromecast pripojený.

Google Chrome cast

Systém automaticky rozozná kvalitu obsahu, ktorý sa chystáte zdieľať a aj kvalitu vášho pripojenia a prispôsobí tomu kvalitu streamovaného obsahu. Žiaľ, nie je možné túto kvalitu manuálne zmeniť, čo môže byť pre mnohých používateľov zbytočné obmedzenie. Ak by systém fungoval dokonale, zrejme by to problém nebol, no je veľmi pravdepodobné, že sa nájdu také chvíle, kedy si budete chcieť kvalitu streamu prispôsobiť manuálne.

Náš tip
Google pripravuje VR verziu aplikácie Chrome pre Android

Okrem toho v novej verzii v52 beta pribudla aj možnosť zdieľať otvorenú kartu do rozhovoru Google Hangout, čo môže byť tiež veľmi užitočné. Zároveň ale platí, že nie všetci používatelia s touto verziou prehliadača vyššie spomenuté novinky vidia. Beta verziu prehliadača si môžete stiahnuť na tomto odkaze a ak budete mať šťastie, novinky sa zobrazia aj vám a budete si ich môcť bez problémov vyskúšať.

Zdroj: Google via Android Authority

5.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+