MojAndroid

Je zrejmé, že popredné technologické spoločnosti robia všetko pre to, aby sa čo najviac angažovali vo virtuálnej realite. Google nie je žiadnou výnimkou a okrem svojich doterajších aktivít teraz zrejme príde aj s VR rozšírením pre svoj mobilný internetový prehliadač.

Potvrdzujú to nové verzie testovacích verzií aplikácie Google Chrome, kde sa objavili náznaky špeciálnych prispôsobení pre VR. Tieto nové funkcie môže využiť špeciálne prispôsobené internetové stránky, ktoré bude možné prehliadať prostredníctvom headsetu Google Cardboard a neskôr aj prostredníctvom platformy Daydream.

Výhodou tohto riešenia by bolo, že pri prehliadaní internetových stránok by ste si nemuseli zložiť VR headset pri práci s nedostatočne optimalizovaným prvkom. Samozrejme, výhod bude ešte oveľa viac, no všetko nasvedčuje tomu, že veľkú úlohu bude zohrávať aj optimalizácia zo strany samotných vývojárov webových stránok a aplikácií. Tieto nové funkcie síce už sú zakomponované v testovacích verziách aplikácie Chrome pre Android, no dostupné ešte nie sú a na to si ešte budeme musieť zrejme počkať.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Road to VRFrançois Beaufort

1.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+