MojAndroid

Hoci si každý robí z Internet Exploreru srandu, dodnes ho musia používať zamestnanci mnohých firiem ako predvolený prehliadač, pričom sa stále nájde niekoľko extrémistov, ktorí tak robia aj dobrovoľne. Aj preto bol do minulého roka Internet Explorer (neskôr Edge Browser) najpoužívanejším prehliadačom internetu na trhu. Situácia sa však mení a na trón prichádza zaslúžený kráľ – Google Chrome.

pfiy8bnxfa0ibip04pbx

Prvenstvo vyhľadávača od Google potvrdil detailný report NetMarketShare aj správa od Computerworld. Chrome aktuálne používa 41,66% všetkých používateľov, zatiaľ čo Internet Explorer a Microsoft Edge majú spoločne podiel 41,35%. Dúfame, že sa prvé miesto v tomto rebríčku ešte dlho nezmení, alebo naň aspoň už nikdy nenastúpi Internet Explorer. Aký internetový prehliadač používate na svojom počítači a smartfóne vy? U nás je to jednoznačná dvojica Chrome + Chrome.

Náš tip
Mobilná verzia Chrome má už miliardu aktívnych používateľov

Zdroj: NetMarketShare

3.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+