MojAndroid

Mobilný internetový prehliadač Google Chrome sa dostal cez magickú hranicu 1 miliarda aktívnych používateľov každý mesiac. Mobilný prehliadač sa tak pridal k službám obchod Play, Mapy, Vyhľadávanie a YouTube, z ktorých každá už má miliardy aktívnych mesačných používateľov.

chrome miliarda pouzivatelov

Google o tom informoval pri príležitosti vydania jubilejnej 50. verzie aplikácie. Prehliadač dosiahol tento významný miľník iba päť mesiacov po tom, ako sa dostal na hranicu 800 miliónov mesačných používateľov, takže je vidieť, že aj takáto rozšírená aplikácia môže stále rásť. Je ale potrebné dodať, že v tomto prípade nemáme na mysli počet stiahnutí z obchodu Play a ani používateľov iba na platforme Android. Ide o celkový počet aktívnych používateľov prehliadaču na platformách Android a iOS.

chrome milestone

Okrem toho Google zverejnil ešte niekoľko zaujímavých štatistík, ktoré si môžete pozrieť v priloženej infografike. Používate Chrome aj vy, alebo dávate prednosť inému prehliadaču? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

chrome milestone 2

Zdroj: Google via GSM Arena

21.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+