MojAndroid

Google Chrome je bezpochyby jeden z najlepších internetových prehliadačov a momentálne aj celosvetovo najpoužívanejší. Podľa portálu NeoWin však nová štúdia ukazuje, že je zároveň aj najmenej bezpečný.

Google Chrome je najmenej bezpečný prehliadač dlhodobo

Štúdiu uskutočnila služba AtlasVPN. Podľa jej výsledkov je Google Chrome najzraniteľnejším webovým prehliadačom v roku 2022, keď v ňom bolo odhalených za tento rok až 303 zraniteľností.

Štúdia zraniteľností internetových prehliadačov | Zdroj: AtlasVPN.com

Na druhom mieste skončila s veľkým odstupom Mozilla Firefox so 117 zraniteľnosťami, zatiaľ čo Microsoft Edge je na treťom mieste so 103 zraniteľnosťami. Safari pre Apple zariadenia je štvrté s 26 zraniteľnosťami. Na piatom mieste je Opera s 0 (nula) zraniteľnosťami, ktorá vyšla v štúdií najúspešnejšie.

Google Chrome sa nedarí ani z pohľadu celkových čísiel. Chrome malo od svojho uvedenia na trh v septembri 2008 odhalených už 3 159 zraniteľnosti.  Firefox, Safari a Opera, ktoré sú staršie ako Chrome, majú výrazne menej zraniteľností za celú svoju existenciu. Konkrétne 2361(Firefox), 1139(Safari) a 344(Opera) zraniteľnosti. Microsoft Edge, ktorý bol uvedený na trh v roku 2015, má celkovo 806 zraniteľností.

Ako znížiť riziko zraniteľnosti v prehliadačoch?

Služba AtasVPN zverejnila aj tipy, ako znížiť riziko, že hackeri zneužijú slabé miesta prehliadača na útok na váš systém. Ako je potrebné mať vždy nainštalovanú aktuálnu verziu prehliadača. Pred inštaláciou si tiež dôkladne preverte rozšírenia prehliadača (pluginy), pretože niektoré z nich môžu taktiež obsahovať zraniteľnosti. Nakoniec sa  vždy majte na pozore pred phishingovými útokmi (napr. podvodné emaily so škodlivým softvérom).

Náš tip
Na kúpe spotrebičov Samsung Bespoke môžete teraz ušetriť až 800 eur
18.10.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+