MojAndroid

Redaktori z Androidcentral.com priniesli na svojich stránkach porovnanie a test internetových prehliadačov dvoch konkurenčných smartfónov, a to  Galaxy Nexus a iPhone 4S. Prehliadače boli v teste porovnané vo verziách Google Chrome, ktorý sa objavil najnovšie na Android Markete a na druhej strane barikády to bol Safari. Ich test naznačil, že oba testované prehliadače boli vyrovnané, navyše, Safari mal lepšie parametre v odďaľovaní a približovaní prehliadanej stránky.

Chrome na druhej strane priniesol pre používateľov rýchlejšie prehliadanie a aj evolučný krok vpred v možnostiach a funkciách.

Viac možností a porovnanie nájdete vo videu redaktorov Androidcentral.com:

Pri porovnaní oboch prehliadačov, Chrome ako aj Safari získali v teste Acid3 skóre 100/100. Tento test overuje spôsobilosť komunikácie s jednotlivými štandardami webu. Rozdiely v oboch prehliadačoch sú nepatrné a jednoznačne nie je možné vypichnúť do popredia žiadny z nich.

Na záver redaktori Androidcentral.com upozorňujú, že Chrome je stále len v beta verzii, a tak je možné, že v budúcnosti sa dočkáme lepších výsledkov v testoch.

Zdroj, foto: Androidcentral.com

10.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+