MojAndroid

Google dnes oznámil svoje plány s prehliadačom Chrome pre Android. Vyhľadávací gigant chce, aby ste nemuseli pri prehliadaní webu míňať toľko mobilných dát, a tak sa zameria na zníženie spotreby dát pri prehliadaní a na ukladanie celých webstránok offline. Presne na to, čo už niekoľko rokov ponúkajú aplikácie tretích strán.

Náš tip
Chrome Dev a Beta majú skrytý nástroj na ukladanie článkov

Šetrič dát, ktorý ponúka Chrome, bude od verzie 54 zabezpečovať aj vyššiu kompresiu videa. To znamená, že mp4 videá na webe vám pri prehliadaní zožerú o 67% menej dát. Potešujúcou správou je aj to, že pokiaľ sa budete nachádza iba v pokrytí 2G siete, Chrome to automaticky deteguje a nahrá zjednodušenú verziu webstránky, ktorá je o 90% menšia ako originál a načíta sa dvakrát rýchlejšie. Pokiaľ viete, že pôjdete mimo pokrytia mobilnou sieťou, môžete si dokonca celý web stiahnuť do zariadenia pre offline prezeranie. A spolu s webom sa vám uložia aj všetky videá, obrázky, či hudba. Pokiaľ sa ukladanie pozastaví v čase, keď ste mimo signál, tak sa automaticky obnoví vtedy, keď sa opäť pripojíte k mobilnej sieti alebo Wi-Fi.

chrome-offline-v54

Podobné rýchlejšie načítanie obsahu ponúkne aj obchod Play, a to najmä pri slabom signále. Zaujímavou je aj novinka s názvom Wait for Wi-Fi, ktorá vám umožní odložiť sťahovanie aplikácií na čas, kedy sa opätovne pripojíte na Wi-Fi. Vydanie novej verzie prehliadača Chrome (v54), ktorý bude integrovať šetriace funkcie, je naplánované na polovicu októbra tohto roka. Už o dva-tri týždne sa tak dočkáme naozaj praktickej aktualizácie, ktorej inštaláciu by ste mali rozhodne podstúpiť. Hneď po vydaní tejto verzie Chrome-u vás budeme samozrejme informovať o jeho dostupnosti.

Zdroj: TheVerge

27.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+