MojAndroid

Posledná beta verzie aplikácie ChatGPT prináša nový widget, ktorý uľahčí a zrýchli komunikáciu s touto generatívnou AI. Podľa správ dodávaných stránkou Android Central ide konkrétnejšie o miniaplikáciu na domovskú obrazovku, ktorá zaberá plochu 4 x 2 ikony.

AI chatbot priamo na domovskej obrazovke

Vo verzii aplikácie 1.2024.052 je zaimplementovaný nový widget na domovskú obrazovku Android smartfónov. Ten umožňuje otvoriť textový chat, odfotiť a poslať okamžitú fotografiu, fotografiu z galérie smartfónu, použiť hlasové zadávanie či začať novú konverzáciu s chatbotom. Aktuálne je novinka k dispozícii v beta verzii aplikácie, no už o krátku dobu sa objaví v stabilnej zostave.

Ak by ste mali záujem takýto widget používať, je potrebné vám ozrejmiť, že funkcia pre posielanie obrázkov je dostupná iba pre predplatiteľov prémiovej verzie ChatGPT Plus.

Nejde o úplne prvý pokus o implementáciu chatbota s umelou inteligenciou na domovskú obrazovku. V súčasnosti funkciu ponúka smartfón Nothing Phone (2). Stačí mať aplikáciu nainštalovanú v telefóne a systém z nej urobí widget, ktorú môžete pridať na plochu zariadenia.

Náš tip
Takto nás klamú výrobcovia tvrdených skiel pre smartfóny
1.3.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+