MojAndroid

 

Je najvyšší čas sa registrovať na najväčšiu udalosť pre českých a slovenských mobilných vývojárov. Už po piatykrát sa ich viac ako 400 stretne v Prahe. Tento rok to bude 27. júna v priestoroch Vysokej školy ekonomickej. Najvačším lákadlom sú tentokrát rečníci z Veľkej Británie, Fínska alebo Nemecka.

Jednodenná konferencia o vývoji mobilných aplikacií mDevCamp je čím ďalej populárnejšia. “Registraci jsme otevřili před třemi dny a po čtyřech hodinách bylo pryč dvacet procent vstupenek,” popisuje hlavný organizátor Michal Šrajer z Avastu.

Už teraz je na webe konferencie k dispozícii podstatná časť programu akcie, ten bude ďalej priebežne doplňovaný. “Kromě těch nejlepších zástupců z českolosvenské scény, přijedou i zajímaví hosté z Velké Británie, Německa, Finska, Polska i z Rumunska,” doplňuje Michal Šrajer. Medzi rečníkmi budú ľudia zo spoločností Google, TappyTaps, Madfinger Games, Avast, Inloop a veľa ďalších, ale tiež nezávislí vývojári a dizajnéri.

Organizátori behom jediného dňa toho ponúknu naozaj veľa – technické prednášky, inšpiratívne rozprávania nielen o mobilnom vývoji, herné miestnosti s najnovšími inteligentnými zariadeniami a robotmi, interaktívnu hru pre všetkých zúčastnených aj záverečnú afterparty.

Hlavnými témami tohtoročného ročníka budú internet vecí, mobilná bezpečnosť, vývojárske nástroje a postupy a mobilný UX. “Zabrousíme ovšem i mezi mobilní hry, vývoj backendů a budeme mluvit i o tom, jak aplikace monetizovat,” dodáva Michal Šrajer.

Konferencia bude tradične rozdelená do troch prednáškových sál. Po novom naviac pribudne “workshop room”, kde vývojári rovno sami prakticky vyskúšajú nové postupy a nástroje, o ktorých sa bude hovoriť.

Mediálnym partnerom akcie je MojAndroid.sk

13.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+