MojAndroid

Canonical zverejnil najnovšiu verziu linuxového operačného systému Ubuntu 13.10, s ktorým prichádza aj prvé skutočné vydanie platformy pre mobilné zariadenia Ubuntu Touch. Hoci vývojári a fanúšikovia určite vyskúšajú mobilný OS, Canonical uvádza, že vydanie je určené viac menej pre výrobcov, mobilných operátorov a výrobcom čipov, ktorí majú záujem vydať v budúcom roku zariadenia bežiace na tejto platforme. Aktuálnu verziu je možné nainštalovať len na smartfónoch Nexus 4 alebo Galaxy Nexus.

ubuntu-android

Aktuálna verzia systému Ubuntu Touch prichádza len so základnými aplikáciami ako je prehliadač, hodiny, počasie alebo kalkulačka, ktoré boli vytvorené samotnými členmi Ubuntu komunity. Spolu so systémom sa dostáva von aj plné SDK a niekoľko zdrojov, ktoré pomôžu vývojárom budovať svoje aplikácie aj na tejto platforme.

Canonical predstavil prvé informácie o prípravách mobilného operačného systému Ubuntu Touch ešte v januári tohto roka, ktoré boli nasledované projektom Ubuntu Edge – vlastného high-end smartfónu s plnou podporou tohto systému. Projekt mal však veľké ambície a pomocou systému davového financovania na stránkach Indiegogo sa snažil získať nemalý finančný obnos pre zahájenie výroby. Aj napriek rekordnej vyzbieranej sume však neuspel.

Zdroj: thenextweb

18.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+