MojAndroid

Bývalý premiér Pakistanu Imran Khan je od augusta tohto roku vo väzení. Bol obžalovaný a odsúdený za nelegálny predaj štátnych darov od korunného princa Saudskej Arábie v hodnote okolo 2 miliónov eur. Táto skutočnosť mu ale nebránila v “účinkovaní” vo videu na svojom virtuálnom politickom zhromaždení, informuje TheVerge.

Líder Imran Khanovej politickej strany, Jibran Ilyas, zverejnil 4-minutové video na socialnej sieti X.

Problémom však bolo, že hlas vo videu nie je naozaj Imran Khan ale klon jeho hlasu vytvorený pomocou umelej inteligncie. Khanova politická strana spolu so spoločnosťou špecializujúcou na umelú inteligenciu ElevenLabs, ktorá vytvára rôzne programy určené na tvorbu umelo generovaného hlasu ako napríklad Voicebot.ai alebo rôzne programy pre prekladanie textu na reč.

Voicebot.ai zverejnili infromácie o procese tvorby umelého hlasu Imrana Khana. Pomocou starých nahrávok jeho politických zhromaždení a pomocou ich programu vytvorili relatívne presnú AI (umelá inteligencia) kópiu hlasu väzneného politika.

Prístup zakázali v celom Pakistane

Virtuálne politické zhromaždenie politickej strany trvalo zhruba 5 hodín, pritiahlo veľa pozornosti nakoľko dosiahlo viac ako 500 tisíc vzhliadnutí na YouTube a bolo streamované aj na ďalších platformách. Aby pakistanská vláda zabránila šíreniu zhromaždenia po internete, obmedzili Pakistancom prístup na sociálne siete vrátane Facebook, Instagram, X, YouTube.

Agentúra orientujúca sa sledovanie internetových blokov NetBlocks, tvrdí v príspevku na X, že prístup na tieto sociálne platformy bol v nedeľu zakázaný v celom Pakistane.

Náš tip
Samsung predstavil dva nové senzory pre smartfóny a VR/AR headsety

19.12.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+