MojAndroid

Bond. Po novom nie len filmový hrdina, ale aj užitočný pomocník do vašej inteligentnej domácnosti. Bond je doplnok pre vašu inteligentnú domácnosť. Hlavnou funkciou je zbierať signály z rôznych ovládačov či inej techniky a začleniť ich tak do vašej smart rodinky spotrebičov.

Tento sympatický gadget funguje prostredníctvom Wi-Fi, zbiera rôzne IR/RF signály a učí sa ich interpretovať pre efektívne použitie v budúcnosti. Podľa slov výrobcu musí väčšina IR zariadení byť v priamom kontakte s ovládačom. V tomto prípade to však nemusí byť úplne tak.

Náš tip
10 rokov po štarte televízie Magio predstavil Telekom novú rodinu produktov SmartHome

bond_view

Doplnok Bond má poskytovať prepojenie napríklad s technológiou Amazon Alexa a vy tak budete môcť teoreticky hlasom ovládať aj vaše staršie spotrebiče, ktoré by za iných okolností potrebovali priamy IR signál z diaľkového ovládania či vaše manuálne zapnutie/vypnutie.

Náš tip
Asistent Alexa bude už aj v inteligentných spotrebičoch od Whirlpool | CES 2017

Ďalšou z možných funkcionalít je tiež zjednotenie vašich ovládačov od starších spotrebičov do jednej komplexnej mobilnej aplikácie. Inteligentný doplnok Bond je k dispozícii ako predobjednávka za cenu 99 dolárov prostredníctvom oficiálnej stránky výrobcu. Zakúpiť si môžete tiež súpravu jednotiek Bond a ovládať tak napríklad viacero izieb či podlaží vašej inteligentnej domácnosti.

Zdroj: theverge.com

21.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+