MojAndroid

Gigant medzi výrobcami domácich spotrebičov Whirlpool predstavil novú líniu zariadení, ktoré získajú podporu hlasového asistenta Alexa od Amazonu. To otvára nové dvere pre celý trh s domácimi spotrebičmi. Už dlhšie existujú inteligentné práčky, chladničky, umývačky či trúby, ktoré majú rôzne zaujímavé funkcie a vedia napríklad komunikovať s vašim smartfónom prostredníctvom aplikácie. Nová línia spotrebičov od Whirlpool bude komunikovať priamo s asistentom Alexa a vy budete môcť zariadenia ovládať priamo cez reproduktor Amazon Echo.

Náš tip
Catspad – inteligentná domácnosť na mačací spôsob | CES 2017

Okrem toho vám reproduktor bude vedieť odpovedať na rôzne otázky. Dozviete sa napríklad, ako dlho bude trvať, kým doperie práčka alebo kým skončí cyklus vo vašej umývačke riadu. Okrem získavania informácií budete môcť zariadenia aj priamo ovládať. Budete si napríklad môcť zvoliť režim a teplotu pečenia alebo zmeniť teplotu vo vašej chladničke bez toho, aby ste museli ovládať dvere.

Zariadenia s podporou hlasového asistenta budú predstavené už počas konferencie CES 2017 a podporu pre hlasového asistenta Alexa získajú už niekedy začiatkom tohto roka.

Zdroj: Engadget

5.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+