MojAndroid

Izraelská bezpečnostná spoločnosť  Armis našla 8 bezpečnostných chýb, ktoré spoločne nazýva BlueBorne. Ich znakom je, že pomocou Bluetooh môžu ohroziť vaše zariadenie s Android OS, iOS, Windows alebo Linuxom.

BlueBorne dokáže ohroziť a ovládnuť váš počítač so zapnutým Bluetooth bez toho, aby ste museli byť s útočníkom spárovaní alebo museli niečo aktívne sami urobiť. Využije k tomu zmienených 8 chýb typu buffer overflow, vďaka ktorým načíta do zariadenia škodlivý kód a umožní jeho systém ovládnuť. V následujúcich 3 videách je útok demonštrovaný na telefóne Google Pixel, hodinkách Samsung Gear S3 a desktopovom Windows 10:

Útočník môže po ovládnutí telefónu napríklad zmazať jeho obsah alebo robiť odposluch. Microsoft vydal tento týždeň aktualizáciu, ktorá by mala problém vyriešiť. V bezpečí by mali byť tiež iOS zariadenia s verziou systému 10. Spoločnosť Google taktiež reagovala vydaním “záplaty” pre Android OS 6.0 a 7.0, ale jej distribúcia záleží na výrobcoch telefónov. Smartfóny Google Pixel a Nexus ju ale samozrejme dostanú ako prvé.

Pokiaľ chcete vedieť, či je váš telefón ohrozený útokom BlueBorne, môžete si to overiť aplikáciou od spoločnosti Armis.

Verzia: 1.07
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.07
Aktuálna cena: Zdarma

zdroj: TechCrunch

15.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+