MojAndroid

Ak pozorne sledujete novinky na našej stránke, tak ste určite zachytili aj správu o zariadení s názvom Blackphone. Ide o smartfón s dôrazom na bezpečnosť používateľa, ktorý má byť odrezaný od všetkých zadných dvierok a nemal by sa do neho dostať ani žiadny nechcený hosť. To je ale len marketingový ťah, ktorý vyvrátil na konferencii Def Con počítačový odborník. Blackphone mu dokázal odolávať iba 5 minút, potom ho rootol.

Blackphone-Rooted

Hacker sa do zariadenia dostal cez konzolu Android Debugging Bridge, pričom nepotreboval ani odomknúť bootloader Blackphone-u. Do niekoľkých minút sa samozrejme so svojim kúskom pochválil na sociálnej sieti Twitter, pričom nezabudol označiť ani spoločnosť stojacu za vývojom tohto zariadenia. PrivateOS, ako sa systém v Blackphone nazýva, tak nie je takým “nezničiteľným”, ako sa zdá. Spoločnosť SGP Technologies, ktorá tento smartfón vyvíja, vydala do dvoch dní opravnú aktualizáciu, ktorá nedostatok v bezpečnosti systému opravuje. Majitelia smartfónui Blackphone by tak mali byť už v bezpečí.

Zdroj: PhoneArena

15.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+