MojAndroid

Spoločnosti Silent Circle a Geeksphone vyrobia v spolupráci nový smartfón na báze Androidu s názvom Blackphone. Pôjde o zariadenie s dôrazom na bezpečnosť a súkromie používateľa, ktoré by malo patriť medzi najbezpečnejšie zariadenia s operačným systémom Android. Ten bude v tomto smartfóne upravený na špeciálny PrivatOS, ktorý nebude viazaný na žiadneho operátora a bude ho možné používať v sieťach po celom svete.

blackphone-initial-press-shot

Spoločnosti pri predstavení svojich plánov pre médiá povedali, že chcú “vložiť súkromie a bezpečnosť do rúk používateľa”, čo podporili aj funkciami ako šifrované hovory či SMS, bezpečný prenos súborov cez bezdrôtové siete či dokonca špeciálny videochat so zvýšenou ochranou. Je však možné, že výrobcovia zariadenie obmedzia formou mesačného predplatného služieb Silent Circle, ktorý sa venuje mobilnej bezpečnosti. To by mohlo spôsobiť nezáujem zo strany používateľov a nápad s inak výbornou myšlienkou môže zapadnúť prachom bez povšimnutia. Zariadenie bude dostupné na predobjednanie už 24. februára, čo je aj deň jeho predstavenia na MWC. O Blackphone určite nečítate posledný krát a akonáhle budeme vedieť detaily, dozviete sa ich medzi prvými. Zatiaľ si môžete prezrieť upútavku vo forme videa od autorov tohto zariadenia.

Zdroj: PhoneArena

15.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+