MojAndroid

Dnešok je pre spoločnosť Blackberry veľmi dôležitým dňom. Oficiálne totižto potvrdila, že vyrobí Android smartfón s vysúvateľnou klávesnicou, pričom svetu odhalila aj to, ako sa bude volať. BlackBerry Priv (doteraz známe ako Blackberry Venice) je zariadením, na ktoré čakajú mnohí a hoci o ňom zatiaľ nevieme veľa, už teraz mu predpovedáme svetlú budúcnosť. A čo znamená “Priv”? Ide o skratku z anglického slova “privacy”, teda súkromie. A to bude v prípade tohto smartfónu prvoradé.

blackberry-priv-leaks

Dnes oficiálne potvrdzujem náš plán predstaviť Priv, Android zariadenie pomenované podľa dedičstva a prvoradého poslania našej spoločnosti, a to ochrany súkromia našich zákazníkov. Priv v sebe kombinuje to najlepšie z našej bezpečnosti a produktivity s bohatým ekosystémom aplikácií, ktoré ponúka platforma Android. – povedal Blackberry CEO, John Chen.

Je príjemné počúvať slová o bezpečnosti a súkromí používateľov, no sme naozaj zvedaví na to, ako sa Blackberry vysporiada s otvorenosťou Androidu a ako zabezpečí dáta svojich zákazníkov. Chen o zariadení nepovedal nič viac, a tak zatiaľ nevieme, aké parametre a cenu Priv ponúkne. Rozhodne sa ale na toto zariadenie tešíme a dúfame, že budeme mať možnosť ho v našej redakcii aj otestovať.

Náš tip
VIDEO | BlackBerry Venice sa objavilo zatiaľ na najkvalitnejšom videu

Zdroj: Phandroid

25.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+