MojAndroid

Dnes už nemáme žiadne pochybnosti o tom, že BlackBerry pripravuje zariadenie so systémom Android. Novinka BlackBerry Venice by mala byť predstavená už čoskoro. Vychádzame z predpokladu, že už uniklo množstvo informácií o tomto zariadení, ktoré bolo zachytené na mnohých fotografiách a teraz aj na takmer 4-minútovom videu. Redaktori z portálu Baka Mobile ho preskúmali zo všetkých strán, vďaka čomu teraz máme dobrú predstavu o tom, čo môžeme od novinky očakávať.

Hoci na videu nie je zachytená finálna verzia zariadenia, do oficiálneho predstavenia sa toho už zrejme veľa nezmení. Hlavnou výhodou nového zariadenia je určite vysúvateľná hardvérová klávesnica. Tá uľahčí písanie dlhých správ, no zároveň slúži ako trackpad a umožní vertikálne posúvanie sa v aplikáciách bez nutnosti dotknúť sa displeja, ktorý je pri použití s vysunutou klávesnicou podstatne vyššie, ako palec užívateľa. Ak ale nemáte v pláne písať dlhšie texty, zariadenie môžete využiť ako klasický Android smartfón vďaka veľkej dotykovej obrazovke.

Systém na zariadení sa javí ako čistý Android s niekoľkými vylepšeniami od výrobcu. Nájdeme tu funkciu BlackBerry Hub či Device Search, ktorá slúži na prehľadávanie údajov vo vnútri zariadenia. Prístup k týmto službám je spolu s Google Now skĺbený v klasickom geste potiahnutia z tlačidla Domov. Poteší tiež fakt, že zariadenie nie je extrémne hrubé a napriek vysúvateľnej klávesnici by jeho ovládanie nemalo robiť žiaden problém. Hoci dátum oficiálneho predstavenia novinky od BlackBerry ešte známy nie je, očakávame, že sa tak stane niekedy v novembri.

Zdroj: Android Authority via Cult of Android

19.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+