MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

BATÉRIA | Aj napriek všetkému nadpriemerná výdrž

Keď sa pozriete z boku na konštrukciu tohto zariadenia, jedna z prvých vecí, ktorá vám napadne, je to, že batéria zrejme nebude stáť za veľa. Blackberry aj napriek všetkému do zariadenia s hrúbkou len 7 mm integrovalo 3000 mAh batériu, ktorá má naozaj solídnu výdrž. Na jedno nabitie sme vydržali so zariadením fungovať 2 celé dni, pričom celkový čas zapnutého displeja predstavoval v priemere 3,5 hodiny. Smartfón sme pritom počas testovania vôbec nešetrili – uskutočnili sme zhruba 45 minút hovorov, nafotili asi 40 fotografií, natočili 2-minútové 4K video a celý čas sme boli pripojení na Wi-Fi siete a mobilné dáta (v pomere 50:50).

recenzia Blackberry DTEK60 37 recenzia Blackberry DTEK60 38

Okrem iného je výbornou vlastnosťou tohto zariadenia aj rýchle nabíjanie s podporou štandardu Quick Charge 3.0. Výrobca uvádza dobitie 83% batérie za prvých 30 minút zariadenia, čo môžeme potvrdiť aj z nášho testovania. S originálnou nabíjačkou sme nabili 80% batérie za približne pol hodinu. Ak teda aj počas dňa zistíte, že máte takmer vybitý smartfón, vďaka rýchlo-nabíjačke ho rýchlo dobijete a môžete fungovať ďalej.

HODNOTENIE | Blackberry DTEK60

Blackberry DTEK60 pokladáme za lepší Android smartfón ako Blackberry Priv, hoci na sebe nenesie nálepku vlajkovej lode. Má naozaj výbornú hardvérovú výbavu, ktorá ponúka dostatok výkonu aj pre najnáročnejších používateľov. Okrem toho nájdete niekoľko praktických “zlepšovákov” aj v jeho systéme, ktorý ponúka pomerne obšírnu nadstavbu a množstvo aplikácií výrobcu. Celkovo to ale dáva všetko zmysel a dá sa naozaj povedať, že DTEK60 myslí na bezpečnosť používateľa viac, ako iné smartfóny. Všetko ale samozrejme treba brať s mierou. Od úplne bezpečného zariadenia má akékoľvek Android zariadenie ešte pomerne ďaleko.

Blackberry DTEK60 recenzia 1

Čo sa nám na tomto zariadení naozaj páči, je dizajn a jeho funkcionalita. Pochvalu si rozhodne zaslúži aj displej a batéria, ktorá ponúka nadštandardnú výdrž. Naopak, menšie nedostatky vidíme len v priemernom fotoaparáte, či v umiestnení tlačidla vypínania, ktoré sa však dá našťastie nahradiť gestom v systéme. Celkovo ide o veľmi vkusný a prepracovaný smartfón, ktorý si na našom trhu môžete kúpiť za cenu od 560 EUR vyššie. V tejto cenovej relácii nájdete naozaj silnú konkurenciu, no myslíme si, že Blackberry DTEK60 si nájde skupinu svojich fanúšikov. Primárne je toto zariadenie rozhodne určené pre pracujúcich ľudí, ktorí ocenia množstvo užitočných aplikácií a nástrojov, ako aj vyššiu ochranu súkromia a dát v tomto zariadení.

Plusy

  • konštrukcia
  • displej
  • funkcie operačného systému (subjektívne)
  • výkon
  • výdrž batérie

Mínusy

  • reakcie čítačky odtlačkov
  • zachytávanie odtlačkov na konštrukcii
  • umiestnenie tlačidla vypínania
  • chybajúca stabilizácia fotoaparátu
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
24.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+