MojAndroid

Na BlackBerry si asi dobre spomínajú viacerí z vás. Pred pár rokmi spoločnosť s názvom Research in Motion (skrátene RIM) chcela začať dominovať trhu so smartfónmi. Mala sen dostať sa do výšin podobne, ako sa to vtedy podarilo firmám Apple, HTC, Samsung, Motorola či LG.

Výrobca RIM priniesol jeden z najlepšie zabezpečených smartfónov svojej doby. Išlo o modely značky BlackBerry. Technologický webový portál Phone Arena hlási zaujímavú novinku o tejto značke mobilných telefónov.

Značka BlackBerry už nepatrí k frekventovane vyskytujúcim sa smartfónom

BlackBerry nanešťastie zažilo niečo podobné, ako Nokia. Ako dobre viete, Nokia bola dlhé roky jedným z najznámejších gigantov, pokiaľ ide o producentov mobilných telefónov. Po rokoch úspechov sa však obidvom spoločnostiam prestalo dariť a predčili ich mnohí súčasní technologický giganti.

BlackBerry-5G-waitlist
Foto: PhoneArena.com

Menej úspešný pokus o prelom do sveta smartfónov malo i TCL, ktoré však dnes vyrába celkom podarené zariadenia nižšej a strednej triedy. Aj napriek tomu, že BlackBerry už s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nebude môcť súperiť napríklad so Samsungom či americkým Apple, snaží sa sledovať moderné trendy a predstaviť telefón s podporou pripojenia k najmodernejšej mobilnej sieti piatej generácie (5G).

Novinky od BlackBerry s podporou 5G pripojenia sme sa mali dočkať už v prvej polovici 2021

Už dávnejšie sa šepkalo o tom, že sa dočkáme 5G smartfónu značky BlackBerry s fyzickou klávesnicou. Mali sme sa ho dočkať v prvej polovici aktuálne prebiehajúceho roka. Predaj sa mal zahájiť v Severnej Amerike a v Európe.

Zjavne sa tak nestalo, no teraz je možné zapojiť sa do programu, ktorý vám dovolí mať novinku v ruke medzi prvými, ak by sa podarila jej výroba. Spoločnosť, ktorá značku vlastní, má záujem o oživenie BlackBerry. To nám jasne naznačuje, že smartfón nemusí byť ešte ani pripravovaný a určitý čas pravdepodobne ani nebude.

BlackBerry KEY2 LE
Smartfón na obrázku: BlackBerry KEY2 LE | Foto: Redakcia

Nedá sa teda rozprávať ani o blízkom komerčnom uvedení zariadenia na trh. Pripojením sa k tomuto zoznamu čakateľov ale získate jedinečnú šancu byť medzi prvými ľuďmi na svete, ktorí si tento mobilný telefón predobjednajú a nakoniec ho dostanú aj do rúk.

Samozrejme, vôbec nie je známe, ako sa bude potenciálna novinka volať a absolútne nevieme, akými internými špecifikáciami sa bude vyznačovať. Asi je však možné rátať s dostupnosťou fyzickej klávesnice, ktorá je pre mobily s logom BlackBerry už typickou. Uvidíme, či sa niekedy veľmi obľúbenej a populárnej značke podarí vstať z mŕtvych.

Náš tip
Tieto smart hodinky by mali dostať aktualizáciu na Wear OS 3.0

27.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+