MojAndroid

Vďaka najnovšiemu vývoju na akciových trhoch sa podarilo spolumajiteľovi a zakladateľovi spoločnosti Microsoft opäť dostať na prvé miesto medzi najbohatších mužov na planéte. Predbehol tak číslo 1, mexického investora Carlosa Slima.

bill gates

Vo štvrtok 16. mája, dosiahla cena akcií spoločnosti Microsoft svoje päť ročné maximum. Slimove bohatstvo sa znížilo o cele 3 miliardy dolárov, keď mexický kongres schválil zákon, ktorý zruší dominantné postavenie jeho spoločnosti na trhu. Majetok Billa Gatesa má v súčasnosti hodnotu  72.7 miliárd dolárov. Hodnota akcií Microsoftu narástla aj napriek slabým predajom operačného systému Windows 8, podľa Gatesa by sa však situácia už v blízkej dobe mohla zmeniť. Predpovede Gatesa by však mohli zmariť aj nedávne správy o tom, že Android sa chystá do notebookov.

Bill Gates je známy aj svojou charitatívnou činnosťou. Od roku 2007 s manželkou  Melindou rozdal viac ako 28 miliárd dolárov a plánuje sa zbaviť až 95% svojho bohatstva.

Zdroj: bloomberg

18.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+