MojAndroid

Spoločnosť LG podala žalobu na spoločnosť Samsung, sporné sú tentoraz OLED displeje na zariadeniach Samsung Galaxy S III a Samsung Galaxy Note. V žalobe sa uvádza, že spoločnosť Samsung porušila patentové vzory spoločnosti LG na paneloch OLED displejov, polovodičových obvodoch a dizajnových právach. LG má pritom zámer, že spoločnosť Samsung bude žalovať s cieľom vymôcť náhradu škody. Navyše, pravdepodobne sa dočkáme zákazu predaja v Južnej Kórei.

Celý spor sa dotýka dvoch hlavných zariadení, ktoré spoločnosť Samsung vypustila na svetlo sveta v podobe Galaxy S III smartfónu a Galaxy Note a Galaxy Tab 7,7 tabletov. Samozrejme, ani Samsung v oblasti patentových sporov nie je nováčikom a už začiatkom mesiaca podala spoločnosť z Južnej Kórey na svojho rivala žalobu, ktorá sa dotýka tej istej technológie OLED displejov. Samsung tvrdí, že LG ukradla technológiu zobrazovania a poskytla ich tretej strane.

Akoby šarvátka medzi dvomi spoločnosťami nemala konca, LG na oplátku podala žalobu na spoločnosť Samsung v podobe chladiarenských zariadení pre chladničky a ich reklamnú kampaň. Údajne sú v tejto kampani zavádzajúce výroky, ktoré nadhodnocujú kvalitu chladničiek Samsung a tým poškodzujú spoločnosť LG, ktorá sa pohybuje v rovnakom segmente trhu.

Zdroj, foto: OLED-info.com, TechCrunch

28.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+