MojAndroid

Bezpečnostná chyba, ktorú objavil bloger Terence Eden síce neodhalí žiadne citlivé dáta uložené vo vášich Samsung Galaxy zariadeniach, no zaslúži si pozornosť používateľov systému Android. Terence zistil, že Samsung Galaxy Note II, Galaxy S III a možno aj iné zariadenia s Androidom vo verzii 4.1.2 sú ovplyvnené chybou, ktorá umožňuje odhaliť domovskú obrazovku na zlomok sekundy aj napriek tomu, že je chránená heslom alebo vzorom.

galaxy-note-ii-homescreen-lock-vulnerability

Bezpečnostná chyba má len veľmi limitované využitie a autor zverejnil aj krátke video, kde znázorňuje čo všetko je schopný spustiť z uzamknutej obrazovky. Pre uskutočnenie telefónneho hovoru je nutné, aby smartfón využíval widget s rýchlym vytáčaním. Spúštanie aplikácií je rovnako obmedzené, pretože tieto sa okamžite vypnú. Avšak ak aplikácia spúšťa nejakú akciu pri štarte (napr. spustenie hudby) táto sa vykoná. Terence uvádza, že útočník môže vidieť aj obsah domovskej obrazovky a v prípade použitia externej kamery by mohol prečítať napríklad e-maily alebo schôdzky z widgetov.

Táto chyba samozrejme nie je príčinou pre vyvolanie veľkej paniky, no rozhodne by nemala byť prítomná v zariadeniach o ktorých sme si mysleli, že sú bezpečné. Ak zistíte prítomnosť chyby na inom Samsung zariadení, dajte nám vedieť v komentároch. Nižšie nájdete spomínané video.

Zdroj: engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+