MojAndroid

Biometrické údaje si pomaly ale isto získavajú svojich priaznivcov. Svoje o tom vedia i výrobcovia smartfónov, ktorý autentifikáciu odtlačkom prsta už považujú za prirodzenú súčasť ochrany súkromia smartfónov. Odtlačky prstov si na výstave CES 2017 tiež našli svoje miesto v tomto inteligentnom visiacom zámku BenjiLock. Ak chcete udržať svoju domácnosť čo najviac smart, potom by vás toto zariadenie mohlo zaujímať. BenjiLock pochádza z dielne startupu z Los Angeles. Funckia je jednoduchá – na označenú plochu priložíte svoj prst a šifrovaný čip “sa rozhodne”, či je váš odtlačok správny. A to je všetko. BenjiLock podporuje a rozoznáva až 4 rôzne odtlačky prstov. Ak autentifikácia prstom nefunguje, prípadne potrebujete dať prístup k zámku nezalogovanej osobe, vtedy môžete využiť klasický kľúč, ktorý slúži ako alternatíva. BenjiLock si od vás tiež vyžiada použitie klasického kľúča v prípade, že zaznamená niekoľko neúspešných pokusov o autentifikáciu.

benjilock_inteligentny_zamok

Zámok BenjiLock sa dostane do predaja až v jeseni a jeho cena bude približne 80 dolárov. Na výber sú možné viaceré prevedenie ako mosadz, nerezová oceľ či meď a farby biela a čierna.

Zdroj: engadget.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+